Helena przymierza buty.

Łabudibuda – 213. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Fabuła

Halinka zajmuje się obieraniem ziemniaków, czym przeszkadza Ferdkowi. Niespodziewanie włącza się telewizor i przez przypadek oglądają Czarujące fortepiany, parodię Śpiewających fortepianów, którą prowadzi Helena Paździoch. Ferdkowi program bardzo się podoba, Halince nie, ponieważ jest zazdrosna. Przestała również obierać ziemniaki, każąc Ferdkowi kontynuować zadanie. Na korytarzu, po powrocie ze szpitala, spotyka Boczka, który mówi jej, że jest to fajny program. Ta stwierdza, że go nie oglądała, pomimo tego, że go widziała podczas obierania ziemniaków. W tym momencie wychodzi Helena - idzie na nagranie Czarujących fortepianów. Jest wyraźnie zadowolona z tego programu - jak stwierdza, oglądalność jest na wysokim poziomie. Boczek przedstawił jej swój talent - gra na talerzach i marzy o pracy w telewizji. Ta mówi mu, żeby wrócił do domu i coś zjadł. W nocy Halina czyta gazetę Teleduperele, w której jest mowa o Paździochowej. Pojawiła się na okładce dzięki Czarującym fortepianom, które prowadzi i z tego powodu stała się popularna, szanowana i lubiana. Ferdek zwraca te słowa Halinie, która według niego jest "sławna" dzięki pracy w szpitalu. Wtedy oświadczyła, że postanawia odejść z pracy w szpitalu i starać się o nową pracę. Nie wyjaśniła mu, o jaką pracę jej chodzi.

Następnego dnia, na korytarzu, Ferdek spotyka Paździocha, który zajmuje się sprzątaniem butów Heleny. Tym normalnie powinna się ona zajmować, ale jej zaczął się nie podobać zapach. Tym sposobem chroni gardło, ponieważ następnego dnia musi stawić się na nagranie jej programu. Paździoch powiedział też Ferdkowi, że jego życie zmieniło się w piekło po tym, jak jego żona zaczęła pracować w telewizji i wszystkimi zadaniami, którymi normalnie zajmowała się żona, musiał zająć się sam. Wtedy wychodzi Helena. Ten pomaga założyć jej buty, co się jej nie spodobało (tarmosił nimi) i idzie do pracy.

Ferdek czeka od dłuższego czasu na Halinę, ale ta nie wraca. Nagle przychodzi Boczek, który mówi mu, że widział Halinkę w telewizji. Ten włącza telewizor, w którym Halinka rzeczywiście pojawia się - jak Helena, również została zatrudniona w telewizji i została prezenterką programu Europa się kocha, która jest parodią programu Europa da się lubić. Tam śpiewa z gośćmi zza granicy biesiadę Szła dzieweczka, po czym niespodziewanie do studia wchodzi Rosjanin, śpiewający Kalinkę. Halina mówi mu, że jej program jest poświęcony Europie (chociaż Rosja również leży w Europie, ale częściowo). Ten powiedział jej, że jest Europejczykiem, po czym zachęcił do tańczenia na melodię Kalinki wszystkich gości programu.

Ferdek czeka na Halinę na korytarzu, będąc niecierpliwy. Ta przychodzi i czuje z jej ust szampana - popijała sukces swojego programu, bo okazał się lepszy od Czarujących fortepianów Heleny. Helena jednak skrytykowała program Haliny, równocześnie myśląc, że zarząd telewizji najpierw zdejmie program Haliny. Halina powiedziała, że pierwszy zostanie zdjęty program Heleny. Stąd poszły z ust Heleny słowa, że to prezes telewizji Konewka pierwszy, przed programami, zostanie wyrzucony ze stanowiska. Helena wraca do mieszkania, a w międzyczasie Boczek wychodzi z toalety i powtórnie pokazuje swój talent i wyjawia marzenie, ale tym razem Halinie. Ta, jak Helena, prosi go, żeby wrócił do domu i coś zjadł.

Od momentu rozpoczęcia pracy w telewizji Ferdek jest służącym Haliny. Ta kąpie się w salonie - po jego środku została postawiona wanna. Ten dolewa jej wodę do wanny, jednak dolewa zbyt gorącą wodę, czym Halina zdenerwowała się. Rozmawia telefonicznie, gdzie chce spędzić Andrzejki. Ferdek nie jest zadowolony z tej rozmowy i wychodzi.

Zakończenie

Programy Haliny i Heleny zostają niespodziewanie zdjęte z anteny. Wyrzucony z telewizji zostaje też jego dyrektor Konewka. Pierwszy o tym powiedział Ferdkowi Paździoch, który z tego powodu ucieszył się - nie musi się już zajmować trudnymi sprawami dotychczas zarezerwowanymi Helenie, o czym powiedział wcześniej. Na wieść o tym Ferdek również zaczyna się cieszyć, tańcząc i śpiewając do Kalinki, która pojawiła się w programie Haliny. Zamiast tych programów w telewizji pojawia się autorski program Boczka, który od początku prosił obie kobiety o pracę w telewizji. W swoim programie Boczek gra na talerzach - co zaprezentował wcześniej Halince i Helence, jest przebrany za kobietę i śpiewa tytułową Łabudibudę. Halina i Helena nie są zadowolone z programu Boczka.

Obsada

Ciekawostki

  • Odcinek nawiązuje do programów Śpiewające fortepiany oraz Europa da się lubić, emitowanych w Telewizji Polskiej.
Poprzedni
Wizerunek
Łabudibuda
2005
Następny
Ekolodzy
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.