ATM Grupa Spółka Akcyjna – polskie przedsiębiorstwo z siedzibą w podwrocławskiej miejscowości Bielany Wrocławskie, założone w 1992 roku, notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Działalność rozpoczęło jako ATM Total Vision s.c., trzy lata później przekształcone w spółkę z o.o. "ATM", a w 2003 – w spółkę akcyjną. Na samym początku firma tworzyła newsy, reportaże i filmy dokumentalne, ale później rozpoczęła produkcję programów cyklicznych, teleturniejów i reality shows.

Obecnie ATM Grupa to największy niezależny polski producent telewizyjny. Spółka posiada ok. 14% udział w rynku, którego wartość szacuje się na 750 mln. zł. Jako jedyna firma w tym sektorze dysponuje własnym zapleczem technicznym umożliwiającym realizowanie dużych projektów telewizyjnych.

Spółka produkuje programy telewizyjne na zlecenie Telewizji Polsat, Polskich Mediów (TV4) oraz Telewizja Polskiej.

Nagrody za "Świat wg Kiepskich"

  • 2008- Sześć nominacji w konkursie Telekamery Tele Tygodnia 2008 dla „I kto tu rządzi?”, „Świat według Kiepskich” oraz „Ranczo” – w kategorii „serial komediowy", „Pierwsza miłość” - w kategorii "serial obyczajowy" oraz „Fala zbrodni” i „Pitbull” w kategorii "serial kryminalny i sensacyjny". Nominacja dla Krzysztofa Ibisza i Agnieszki Dygant występującej m.in. w serialu "Fala Zbrodni".
  • 2007 - w konkursie Telekamery Tele Tygodnia 2007 nominacje do nagród uzyskały aż cztery produkcje realizowane przez Grupę ATM: „Świat według Kiepskich”, „Pitbull”, „Fala Zbrodni” oraz „Pierwsza Miłość”.
  • 2003 - "Świat według Kiepskich" na Festiwalu Dobrego Humoru po raz drugi zdobywa nagrodę widzów w kategorii "ulubiony serial".
  • 2002 - Telekamera dla Krzysztofa Ibisza (prowadzącego m. in. "Awanturę o kasę") w kategorii "osobowość telewizyjna"; druga Telekamera dla "Świata wg Kiepskich" w kategorii 'najlepszy serial komediowy
  • 2001 - nagroda dla programu "Zerwane więzi" od Klubu Ludzi Życzliwych w uznaniu osiągnięć na rzecz ratowania zdrowia i życia dzieci; serial "Świat według Kiepskich" otrzymuje Telekamerę w kategorii "najlepszy serial komediowy"

Świat według Kiepskich

ATM jest odpowiedzialna za produkcję wszystkich odcinków serialu. To właśnie ta produkcja był jedną z w pierwszych, która przyniosła jej popularność. W mediach nadal, grupa jest znana głównie z tego serialu o czym świadczy afera dotycząca orędzia premiera Donalda Tuska, gdy wielu komentatorów było oburzonych faktem, że za orędzie odpowiada grupa odpowiedzialna za ten serial.

Linki zewnętrzne

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.