FANDOM


412

Ferdek przygląda się śmieciom Badury.

Badurka - 412. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Fabuła 

W nocy Halina i Ferdek nie mogą spać z powodu, że dwóch pijaków okropnie krzyczy i rzuca butlami pod ich oknem.  Kiedy pijacy zaczynają przeklinać Halina patrzy przez okno i wtedy okazuję się, że to Badura kłóci się z mężczyzną  przedstawionym jak Makuwa. Kiepska ze złością krzyczy przez okno obrażając Badurę i ostrzegając bezdomnego przed policją. Rano kiedy Halina przygotowuje się do wyjścia do pracy przychodzi do jej mieszkania Badura który wyjaśnia sprawę nocnych krzyków i w ramach przeprosin daję Halinie bukiet kwiatów. Kazimierz mówi, że kwiaty są z Chin. 

Kiedy Halina wraca z pracy o 17:30 jest zaskoczona widząc Ferdka jeszcze w łóżku. Kiepska budzi męża i nakazuje mu wytrzapać dywan. Kiepski idzie na podwórko, aby wytrzepać dywan. Kiedy siedzi na ławce machając trzepaczką i pijać piwo spotyka Badurę z wózkiem. Bezdomny oferuję Ferdkowi, że jak da mu piwo to wytrzepie za niego dywan. Halina i Mariola patrząc przez okno zauważają, na podwórku Badurę trzepiącego za Ferdynanda dywan, kiedy ten śpi na ławce. Na obiad do Kiepskich przychodzą Waldek i Jolasia. Ferdek karze im ze względu na świeżo wytrzepany dywan zdjąć buty. Tymczasem na korytarzu Badura stoi przed drzwiami z wózkiem rozgniatając nogą puszki po piwie. Nagle przychodzi Marian Paździoch z wiadrem śmieci. Badura prosi Paździocha, aby oddał mu śmieci ponieważ mogą mu sie one bardzo przydać. Marian sie godzi i oddaję bezdomnemu wszytskie śmieci. Podczas obiadu u Kiespkich Ferdek, Halina, Mariola, Waldek i Jolanta idą do kuchni i wyciagają z lodówki różne niepotrzebne pokarmy. Następnie cała rodzina pakuję żywność do toreb ubiera się i rusza na dwór, aby obdarzyć pokarmem bezdomnego Badurę. Po drodze spotykają Boczka który chcę, aby dali mu niepotrzebną kiełbasę ponieważ bigos będzie robić. Kiepscy nie dają Boczkowi jedzenia. Na zewnątrz cała rodzina obdarowuję Badurę jedzeniem. Nagle cała rodzina widzi Paździochów stojących w oknie.Kiepscy śmieją sie z nich następnie idą na lody do Stasia. 

W nocy rozmawiają o Badurze. Nagle słyszą jakieś krzyki przez okno. Kiedy zaglądają przez nie widzą Kaziemierza Badurę siedzącego przy małym stoliku spożywające różne pokarmy. Obok niego stoją Paździochowie śpiewając bezdomnemu kiedy widzą Kiepskich w oknie śmieją się z nich. Wtedy Halina i Ferdynand postanawiają sami zjeść mielonkę a nie dać Badurze. Obsada

Gościnnie

  • Jerzy Mularczyk - Makówka (głos)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.