Browar z Kominem - 75. odcinka serialu Świat według Kiepskich.


Fabuła

Pewnego dnia Ferdek rozmawiał z Waldkiem o sensie życia. Powiedział, że najważniejsze jest być sobą - oni mają siedzieć i nic nie robić, a Halinka powinna myć naczynia i gotować. Wówczas przyszła Halinka, która powiedziała, że w kuchni z kranu zamiast wody cieknie dziwna, żółta ciecz. Kazała mężowi to naprawić, lecz on nie chciał. Do Kiepskich przyszedł Paździoch, który poinformował, że wziął udział w reklamie proszku do prania "Szkop Pracz". Powiedział, że można zarobić dużo pieniędzy, a także browar (jako fabryka piwa- "z kominem").

Oj Paździoch, Paździoch...

Ferdek postanowił więc wraz z Waldkiem, Edziem Listonoszem i Boczkiem nakręcić swoją własną reklamę. Najpierw zamierzali zrobić reklamę pieniędzy, lecz wskutek braku pomysłów zrobili reklamę piwa "Mocny Full", w której wystąpili Edzio i Boczek. Gdy reklama została już zrobiona, Ferdek kazał zanieść Paździochowi kasetę z reklamą do browaru, lecz niestety Paździoch zaniósł kasetę do konkurencji-do browaru Super Extra Lux, który jego pobił i zniszczył jemu kasetę, zaś Ferdek musi jemu wypłacić odszkodowanie za zniszczony garnitur. Na domiar złego, Halinka zobaczywszy, że Ferdek nie naprawił kranu, postanowiła nie dawać jemu pieniędzy na piwo. Spowodowało to, że Ferdek i Walduś pili piwo w naparstku. Do Kiepskich przyszedł wówczas Edzio Listonosz, który powiadomił o otwarciu nowego browaru naprzeciwko i o tym, że jest organizowany Festiwal Piosenki Piwnej, w którym główną nagrodą jest beczka piwa. Ferdek, Waldek, Edzio i Boczek zgłosili swoje kandydatury i wystąpili w konkursie.

Zakończenie

Zwycięzcą konkursu został Ferdek. Wygrał beczkę piwa, ale bezalkoholowego, którą rzucił w kamerę. Do Kiepskich przyszedł pracownik nowego browaru, który poinformował, że w wyniku zamiany rurociągów przez 2 ostatnie tygodnie u Kiepskich z kranu zamiast wody leciało piwo, lecz problem został naprawiony.


Obsada

Produkcja

Ciekawostki

  • Jest to jeden z najdłuższych odcinków serialu Świat według Kiepskich. Liczy 35 minut, podczas gdy średnia długość odcinka wynosi 20 minut (najdłuższym jest Wielki bal trwający około 41 minut).
  • W odcinku pojawiła się również dawna plansza reklamowa Polsatu, używana w latach 1998-2001.
  • Odcinek serialu początkowo był dostępny tylko na kasecie znajdującej się w ofercie TV Marketu.
  • Na konkursie pieśni piwnej Walduś przypomina swego odpowiednika z świata lustrzanego, który wystąpił w odcinku Waldek w krainie czarów.


Poprzedni
Śmierć i Ferdynand
Browar z kominem
2000
Następny
Casino de renta 2000
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.