Cios w nos – 140. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Szczęśliwego nowego roku życzy Babka!

Fabuła

Babka ogląda Telewizję Edukacyjną, w której pokazano, jak zarobić pieniądze. Babka, chcąc zmusić Ferdka do oglądania tego programu budzi go, waląc gazetą w twarz. Babka postanawia zrobić to samo, co w telewizji – czesać pieniądze. Gdy tylko Ferdek widzi kasę, natychmiast chce ją zabrać. Halina zauważa to i zatrzymuje proceder. Prosi męża na rozmowę do kuchni. Okazuje się, że jest Sylwester i w związku z tym Halina prosi Ferdka, aby nowy rok 2003 przywitali, bawiąc się. Ferdek, idąc na korytarz zastaje kłócących się Paździochów. Paździochowa chce w tym roku iść na zabawę sylwestrową. Ferdek, Paździoch i Boczek podczas rozmowy dochodzą do wniosku, aby Halinę oraz Paździochową przykleić do krzeseł. I tak też się staje. Do krzeseł zostają przyklejeni wszyscy oprócz Boczka. W telewizji leci program "Cios w Nos". Sąsiedzi oglądają go w TV. Prowadzący zachęcają wszystkich do rozwiązania wszelakich konfliktów w sposób siłowy, do wyrzucenia wszelkich uraz w ten sposób, a udziałem w programie można było też wygrać wodę mineralną i płyty z najromantyczniejszymi melodiami, a nagrodą główną był wielki telewizor (reklamowany jako super ekstra kino domowe). Po północy mają się już tylko kochać. Biją się m. in. ksiądz z satanistą. Halina jest zła na Ferdka. Mówi, że oszukał ją obiecując jej zabawę. Chce, aby uczestnicząc w tej zabawie Ferdek wygrał nagrodę główną (kino domowe). Paździochowa tego samego żąda od swojego męża. W końcu Boczek jako jedyny na chodzie, po naleganiach zgadza się. Dociera do studia tuż przed północą i był ostatnim uczestnikiem programu który zdążył dotrzeć do studia przed rozpoczęciem nowego roku. Z nowym rokiem pojawia się anioł zachęcający wszystkich do kochania się. Ślepa sierotka losuje zwycięzcę nagrody głównej i wyjmuje los z nazwiskiem Boczek. Tym samym to Arnold Boczek stał się posiadaczem wielkiego telewizora. Wszyscy zgromadzeni w salonie Kiepskich cieszą się z tego. Inni uczestnicy programu są źli, ponieważ nie chcieli, aby zwycięzcą nagrody głównej była osoba, która jako ostatnia dotarła do studia. Aniołowi udaje się jednak opanować sytuację. i dalej zachęca ludzi do kochania się. Zaprasza widzów na obejrzenie telenoweli "Promienie Miłości".

Zakończenie

Bohaterowie z sukcesem uruchamiają wygrane przez Boczka "kino domowe". Zostało ustawione w mieszkaniu Kiepskich. Na ekranie widać wielkie serce na czerwono-różowo-białym tle, z pojawiającym się co kilka sekund napisem Miłość. Wszyscy znakomicie się bawią, nie są już przyklejeni do krzeseł, bowiem zdejmują z siebie przyklejone ubrania. Babka puentuje zdarzenie:

I nadeszły piękne czasy, śmiechy, tańce, wygibasy. Wszyscy się kochają szczerze, tylko że im gówno wierzę, bo ta miłość i kochanie miga tylko na ekranie, no to chlup w ten głupi dziób. Szczęśliwego nowego roku życzy Babka!

Obsada

Ciekawostki

  • Akcja odcinka dzieje się 31 grudnia 2002 roku.
  • Telewizyjny program sylwestrowy był nagrywany w studiu ówcześnie debiutującego w Polsacie teleturnieju Awantura o kasę, którego producentem też była ATM Grupa.
  • Padające w odcinku zdania dotyczące "lepszego modelu" nawiązują do piosenki Kasi Klich o takim samym tytule. Piosenka ta odnosiła wówczas sukces komercyjny.
Poprzedni
Sponsor
Cios w nos
2003
Następny
...a robić nie ma komu
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.