Kiepscy Wiki
Advertisement

Cios w nos – 140. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Szczęśliwego nowego roku życzy Babka!

Fabuła

Babka ogląda Telewizję Edukacyjną, w której pokazano, jak zarobić pieniądze. Babka, chcąc zmusić Ferdka do oglądania tego programu budzi go, waląc gazetą w twarz. Babka postanawia zrobić to samo, co w telewizji – czesać pieniądze. Gdy tylko Ferdek widzi kasę w rękach Babki, natychmiast chce ją zabrać, również uderzając w nią zwiniętą gazetą. Halina zauważa to i zatrzymuje proceder. Prosi męża na rozmowę do kuchni.

Okazuje się, że jest Sylwester i w związku z tym Halina prosi Ferdka, aby nowy rok 2003 przywitali, bawiąc się na balu sylwestrowym, pod groźbą zmiany jej narzeczonego (wymienię Cię na lepszy model). Ferdek, idąc na korytarz zastaje kłócących się Paździochów. Paździochowa, tak jak Halina, chce też iść na bal, również pod groźbą zmiany narzeczonego. Pod względem udziału na balu zarówno Ferdek jak i Paździoch pozostają niezdecydowani. Podczas rozmowy na korytarzu Ferdek, Paździoch i Boczek dochodzą do wniosku, aby Halinę oraz Paździochową przykleić do krzeseł. Chcieli, aby zamiast balu, obejrzeli telewizyjny program sylwestrowy, który okaże się bardziej interesujący od balu. I tak też się staje - Ferdek kupuje wielką tubę Super Gluta w sprayu i pod nieobecność nikogo prócz jego samego spryskuje Super Glutem wszystkie krzesła, po czym chowa go do szafy. Do Kiepskich przychodzą Paździochowie, aby pokazać im, jak się ubrali. Zaprasza ich na obejrzenie "Faktów", a następnie na pójście na bal, tak naprawdę oszukując ich.

Do krzeseł zostają przyklejeni wszyscy oprócz Boczka, który zajął się przygotowaniem potraw na imprezę u Kiepskich oraz Rozalii, która jeździ na wózku inwalidzkim.

Zamiast "Faktów" w telewizji leci program "Cios w Nos". Sąsiedzi oglądają go. Prowadzący zachęcają wszystkich do rozwiązania wszelakich konfliktów w sposób siłowy, do wyrzucenia wszelkich uraz w ten sposób, a udziałem w programie można było też wygrać wodę mineralną i płyty z najromantyczniejszymi melodiami, a nagrodą główną był wielki telewizor (reklamowany jako super ekstra kino domowe). Po północy mają się już tylko kochać. Biją się m.in. ksiądz z satanistą. Po chwili bohaterowie odczuwają, że nie mogą oderwać się od krzeseł. Właśnie zostali przyklejeni. Halina jest zła na Ferdka. Mówi, że oszukał ją obiecując jej zabawę. Helena tak samo myśli o swoim mężu Marianie. W międzyczasie Paździoch wzywa Boczka do przyniesienia potraw, mówiąc Stoliczku, nakryj się!, ten przynosi potrawy na wózku z tacami i podaje je bohaterom. Włącza również muzykę, do której tańczą bohaterowie z przyklejonymi krzesłami, tym samym nieco opanowując sytuację, która rozpoczęła się po przyklejeniu bohaterów do krzeseł.

Mimo tego żony dwóch głównych bohaterów nadal pozostają złe. Halina chce, aby uczestnicząc w zabawie telewizyjnej Ferdek wygrał nagrodę główną (kino domowe). Paździochowa żąda tego samego od swojego męża. W końcu Boczek, jako jedyny na chodzie, po naleganiach zgadza się. Dociera do studia tuż przed północą i był ostatnim uczestnikiem programu który zdążył dotrzeć do studia przed rozpoczęciem nowego roku. Z nowym rokiem pojawia się anioł zachęcający wszystkich do kochania się. Ślepa sierotka losuje zwycięzcę nagrody głównej i wyjmuje los z nazwiskiem Boczek. Tym samym to Arnold Boczek staje się posiadaczem wielkiego telewizora. Wszyscy zgromadzeni w salonie Kiepskich cieszą się z tego. Inni uczestnicy programu są źli, ponieważ nie chcieli, aby zwycięzcą nagrody głównej była osoba, która jako ostatnia dotarła do studia. Aniołowi udaje się jednak opanować sytuację i dalej zachęca ludzi do kochania się. Zaprasza widzów na obejrzenie telenoweli "Promienie miłości".

Zakończenie

Bohaterowie z sukcesem uruchamiają wygrane przez Boczka "kino domowe". Zostało ustawione w mieszkaniu Kiepskich. Na ekranie widać wielkie serce na czerwono-różowo-białym tle, z pojawiającym się co kilka sekund napisem Miłość. Wszyscy znakomicie się bawią, nie są już przyklejeni do krzeseł, bowiem zdejmują z siebie przyklejone ubrania. Babka puentuje zdarzenie:

I nadeszły piękne czasy, śmiechy, tańce, wygibasy. Wszyscy się kochają szczerze, tylko że im gówno wierzę, bo ta miłość i kochanie miga tylko na ekranie, no to chlup w ten głupi dziób. Szczęśliwego nowego roku życzy Babka!

Obsada

Ciekawostki

  • Akcja odcinka dzieje się 31 grudnia 2002 roku.
  • Telewizyjny program sylwestrowy był nagrywany w studiu ówcześnie debiutującego w Polsacie teleturnieju Awantura o kasę, którego producentem też była ATM Grupa.
  • Padające w odcinku zdania dotyczące "lepszego modelu" nawiązują do piosenki Kasi Klich o takim samym tytule. Piosenka ta odnosiła wówczas sukces komercyjny.
Poprzedni
Sponsor
Cios w nos
2003
Następny
...a robić nie ma komu
Advertisement