Kiepscy Wiki
Advertisement

Doktor Śledzik i mister Zgredzik - 36. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Fabuła

Paździoch, dr Albrecht Śledzik i babka

Babka ogląda Koziołka Matołka, Ferdek i Waldek chcą obejrzeć mecz. Nastraszyli Rozalie, i przekręcają na mecz. Po protestach babki i kłótni, Ferdek wyprowadza ją na korytarz. Na korytarzu napotkuje Paździocha i nowego lokatora (wynajmuje pokój u Mariana) dr Alberta Śledzika (wynalazce pierwszej kategorii). Usypia ją miksturą, aby byłą wiecznie młodą. Walduś tymczasem ćwiczy, jednak ciężar go przygniata. Prosi, aby babka poszła po Boczka i Ferdka, jednak ta jedna ręką ratuje wnuka. Następnie biegnie do Śledzika, aby dał jej ten napój, ten odmawia mówiąc, że mu on się nie udał. Babka zabiera go mu, wypija i zamienia się w zgredzika. Wszystkim kibicom kradnie szaliki. Do Kiepskich przychodzi Edzio. Śledzik uciekł od Paździocha zostawił mu tylko flaszkę eliksiru. Walduś dostaje plakat, który informuje, iż jest poszukiwany Zgredzik.

Zakończenie

Wszyscy kibice gonią (przemienioną) babkę. Babka ucieka do domu na szczęście w porę napój przestaje działać. Kibice z powrotem biegną na stadion. Babka ogląda Koziołka Matołka , a córka uprała jej szalik. Babka znajduje miksturę, którą zostawił Paździoch. Wypija ją i przekręca na mecz. Głośno kibicuje piłkarzom.

Ciekawostki

  • Słowo zgredzik w gwarze młodzieżowej oznacza rodzic, tak też często młodzi ludzie nazywają swych rodziców.
  • Mimo tego że komentator w telewizji mówi, że mecz rozgrywa się między Polską a Anglią, to Walduś i Ferdek mają szaliki Śląska Wrocław. Dodatkowo w telewizorze widnieje flaga KKS Lech. Mecz prawdopodobnie rozgrywał się między Śląskiem Wrocław a Lechem Poznań.

Obsada

Produkcja

Poprzedni
Ferdewalduś
Doktor Śledzik i mister Zgredzik
2000
Następny
Powóz zajechał
Advertisement