Kiepscy Wiki
Advertisement

Euro - 276. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Fabuła

Euro 2012 we Wrocławiu. Ole, ole, ole, ole...

Kiepski, Boczek i Paździoch rozmawiają w domu Ferdka o sytuacji w naszym kraju. Pierwszy chwali rząd za walkę z przestępstwem, natomiast Marian uważa działania władz za jeden wielki skandal. Jedynie Arnold nie jest za bardzo zorientowany odnośnie tego co się dzieje na arenie politycznej. Obok kamienicy przechodzi grupka głośno wiwatujących kibiców. Paździoch przywołuje ich do porządku. Mężczyźni dowiadują się od nich tym, że Polska będzie organizatorem Euro 2012, a jednym z miast w których odbędą się spotkania będzie Wrocław. Paździoch, Kiepski i Boczek wpadają w wielką euforię. Wspólnie oglądają telewizję, aby dowiedzieć się więcej szczegółów na temat tej imprezy. Sąsiedzi dyskutują na temat decyzji władz europejskiego futbolu. W nocy Kiepskiego rozpiera tak wielka radość, że nie chce mu się spać. Następnego dnia do bezrobotnego przychodzi sąsiad Arnold Boczek. Rzeźnik ogląda z Ferdkiem w telewizji program w którym dziennikarze rozważają na temat korzyści z organizacji Euro 2012. Do sąsiadów przychodzi Kozłowski. Prezes zwierza się, że z radości złamał nogę. Ferdek mówi, że w Pabianicach jednego mężczyznę z radości wyrzucono przez okno. Boczek częstuje gościa grzybami. Prezes wykorzystując nietrzeźwość mężczyzn podsuwa im do podpisania kwit o zgodę na zbudowanie stadionu na mistrzostwa w miejscu kamienicy. Paździoch rozmawia z sąsiadami i wyjaśnia im szczegóły umowy. W mieszkaniu Kiepskich lokatorzy zbierają się z prezesem Kozłowskim na spotkaniu odnośnie budowy stadionu. Sąsiedzi są źli na urzędnika, zarzucają mu że nie objaśnił im szczegółów umowy. Kozłowski stara się przekonać zebranych do nie zmiany decyzji, zaznacza, że będą mieszkać w nowych apartamentach z własną toaletą. Paździoch zaznacza, że jedynie on nie podpisał pozwolenia. Na korytarzu Marian negocjuje cenę za jaką mógłby porzucić swe cztery kąty. Kozłowski daje trzy miliony, ale ten upiera się przy pięciu. Paździoch jest pewien, że osiągnie sukces w negocjacjach. Podsłuchujący wszystkiego w toalecie Boczek później dzieli się z sąsiadem z tym co usłyszał. Ferdek jest zbulwersowany tym, że on przeprowadza się za darmo, a Paździoch żąda gratyfikacji.

Zakończenie

Wszyscy wyprowadzają się, a ich kamienica (wraz z kilkoma sąsiadującymi) zostaje wyburzona. Jedynie Paździochowie nie zmieniają zakwaterowania, tylko mieszkają na specjalnie wybudowanej, wydzielonej trybunie na stadionie. Paździochowa nie była zadowolona z tego rozwiązania. Oglądają mecze Mistrzostw Europy.

Obsada

Ciekawostki

  • Na wybudowanym na miejscu kamienicy stadionie wchodzą dwie drużyny. Jedna z nich to Brazylia. Nasuwa się pytanie: Od kiedy Brazylia gra na Euro?. Bowiem zostało przedstawione nagranie meczu mundialu z 2006 roku, który w Polsce był transmitowany w Polsacie, który też nadaje serial.

Odniesienia do kultury

  • W odcinku Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) nazwany jest Polskim Związkiem Piłki Kopanej (PZPK lub PZZPK).
  • Melodia do której tańczą Paździochowa z Marianem to popularne kaczuchy.
Poprzedni
Wezyr
Euro
2007
Następny
Koniec świata męskiego bata
Advertisement