Kiepscy chcą uczcić expo minutą ciszy.

Expo - 136. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Wstęp

Władze Wrocławia zwracają się z gorącym apelem do mieszkańców o wzięcie udziału w zareklamowaniu miasta jako gospodarza wystawy Expo. Ferdek, Boczek i Paździoch z zapałem odpowiadają na apel....

Fabuła

W salonie Kiepskich trwa narada w sprawie zorganizowania reklamy miasta, w podczas wystawy Expo. Cała trójka ma inne pomysły i odmienne poglądy. Ostatecznie jednak obaj dochodzą razem do porozumienia. W nocy Ferdek dzieli się wiadomością o przedsięwzięciu Halinie. Żona Kiepskiego odpowiada, że dobre jest i to, ważne tylko, żeby nie przesiadywał całe dnie przed telewizorem. Następnego dnia, Ferdek z Waldusiem i sąsiadami zajmują się rozplanowaniem gry i postaci w reklamie. Jednak, każdy z nich chce dodać coś od siebie. Boczek mięso, Paździoch bieliznę, a Walduś hantle. Ferdynand po namyśleniu, również wpada na pomysł reklamy piwa Mocny Full. Jeszcze wieczorem zostają ostatecznie przyznane role. Paździoch nie zgadza się z niektórymi planami Ferdka i rezygnuje, odchodzi z grania w reklamie. Na następny zabiegany dzień do Kiepskiego przychodzi sam prezydent miasta, aby sprawdzić jak wyglądają pracę na planie reklamy miasta i jego nowej wystawy. WszyscyRazem piją wódkę.

Zakończenie

Zaczynają trwać ostatnie próby przed przedstawieniem. W tym samym czasie do mieszkania Kiepskich wchodzi Paździoch. Prosi on Kiepskiego, o powrót na plan. Po chwili zastanowienia, Ferdek daje mu kolejną szansę. Próbę przerywa zastępca prezydenta, który mówi żeby już się zbierali. Reklama trwa. Nazajutrz po przejrzeniu wszystkich materiałów chętnych na reklamę przychodzi do Kiepskich i oznajmia im, że wygrali konkurs i ich reklama pojawi się wkrótce, niedługo w lokalnej telewizji. Kiepscy i sąsiedzi są zadowoleni. Jednak do czasu. Nagle słychać pukanie do drzwi. Są to producenci: piwa Mocny Full, mięsa od Boczka, a nawet produceni hantli Waldusia. Przyszli oni z policją. Okazuje się, że zareklamowali oni ich produkty w reklamie, bez ich zgody. Lecz policja aresztuje tylko prezydenta i jego zastępce, ponieważ, bowiem to oni zatwierdzili reklamę. Wściekli włodarze mówią, że Kiepscy i sąsiedzi są skończonymi kretynami i że w życiu nie zobaczą swojej reklamy na oczy. Ferdek mówi, że chcieli dobrze. W końcu Paździoch bierze całą winę na siebie przez co, włodarze zostają wypuszczeni. Przepraszają oni Kiepskich, że tak się zachowywali wobec nich i napewno ujżą swoją reklamę już wkrótce. Kiepscy, Boczek i Paździoch są z siebie bardzo zadowoleni i wznoszą za to toast. Odcinek kończy listonosz Edzio słowami o społeczeństwie.

Wystąpili

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.