Gumowy interes – 11. odcinek serialu Świat według KiepskichOpis odcinka

Paździoch sprzedaje wszystkim tajemniczy klej, który klei wszystko. Ferdek zaś postanawia otworzyć firmę produkującą gumowe zabawki. 

Paździoch pokazuje Kiepskiemu kondomy.

Wstęp

Marian Paździoch tańczy na korytarzu z ciężkim workiem na plecach. Marian ma także na nogach kalosze – oba są przeznaczone na prawą nogę. Widzi to Ferdek, który śmieje się z niego. Marian mówi Kiepskiemu, że na wysypisku śmieci, należącym do pewnej firmy, znalazł skarbnicę gumowych rzeczy takich jak: Kondony, tylko że za duze, gumy do żucia i inne. Stamtąd także pochodzą jego kalosze. Okazuje się, że w worku także są gumowe rzeczy. Marian daje także Ferdkowi super mocny klej, który kupił od znajomego.

Fabuła

Borysek z pornosami, gdy Boczek mu otwiera drzwi ręką przyklejoną do kibla.

Ferdek samemu postanawia pójść na wysypisko. Wraca po jakimś czasie, obładowany najprzeróżniejszymi wyrobami z gumy. Postanawia sklejać z nich zabawki plażowe i zbić na tym fortunę. Powrót Ferdka widzi Arnold Boczek. Podczas demonstracji Ferdek zostawia małą część prezerwatywy, swojej skarbnicy na drzwiach od toalety. Boczek postanawia zatrzymać to dla siebie. Natychmiast przykleja się do drzwi. Wkrótce zaczyna się produkcja zabawek – firma rozpoczyna działalność. W fazie produkcji Babka służy Ferdkowi jako maszyna do dmuchania. Babka wylewa na plecy Ferdka klej. Ferdek przykleja się do jej pleców. Przychodzi Halina, która pyta się, o co w tym chodzi. Usiłuje odkleić Ferdka od Babki, niestety bezskutecznie. W tym samym czasie Boczek nadal nie może odkleić ręki od drzwi toalety. Mariolka tymczasem chce już wychodzić do swojego chłopaka. Jednak okazuje się, że nie może, gdyż... przyklejają się do niej wszyscy Kiepscy, którzy skleili się, próbując rozdzielić Ferdka i Babkę. Ferdek postanawia – już po odklejeniu się od Babki – nakręcić reklamę swoich produktów i puścić ją w telewizji. Boczek przynosi butlę z helem, która przyda się przy kręceniu reklamy. W końcu rozpoczyna się kręcenie filmiku do telewizji. Główną postacią w reklamie jest Ferdek. Paździoch stoi za kamerą. Największym utrudnieniem jest Babka, która bezskutecznie chce wystąpić w reklamie. W reklamie biorą udział także Boczek i Walduś. Babka siada na Ferdygumce i niespodziewanie unosi się pod sam sufit. Okazuje się, że szwagier Boczka najprawdopodobniej napełniał butlę pod wpływem alkoholu. Niespodziewanie do Kiepskich przychodzi listonosz Edzio z rentą dla Babki. Ferdek i Boczek postanawiają rzucić firmę i ruszyć w Polskę. Halina ze złości szarpie za wentyl, który przyczepiony jest do Ferdygumki. Babka leci przez cały pokój i ląduje na Ferdku.

Zakończenie

Po tym zdarzeniu Ferdek ma połamane ręce i nogi. Ferdek nagle zadławia się piwem – widzi w telewizji reklamę swoich produktów, w której występują Babka i Borysek. Kiepski jest bardzo zły, że Babce udało się dopiąć swego – wystąpiła w reklamie, jednocześnie eliminując z niej Ferdka.

Obsada aktorska

Kondom na drzwiach od WC.

[1]

Ciekawostki

  • Listonosz Edzio z niewiadomej przyczyny w jednej ze scen odcinka ma ubranie w kolorze czarnym, a nie niebieskim.

Przypisy

  1. Informacje pochodzą ze strony Internetowej Bazy Filmu Polskiego
Poprzedni
Kiepscy mordercy
Gumowy interes
1999
Następny
Rolki, czyli total gigant
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.