"Nieudany" serial Ferdka.

Humor telewizyjny – 163. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Fabuła

Kiepscy oraz Arnold Boczek oglądają w telewizji serial komediowy Tomek i Romek, który nie podoba się tylko Ferdkowi. Idzie on na korytarz i rozmawia na ten temat z Marianem Paździochem. Przyznaje, że nakręciłby serial, który, przynajmniej mu, dałby więcej humoru niż Tomek i Romek. Przychodzi mu do głowy tytuł "Wiszące jaja nad przepaścią. Leć pan szybko obejrzeć, bo spadną". W kuchni rozważa pomysł wraz z Waldkiem i Arnoldem Boczkiem. Dzieli się również refleksjami z Marianem Paździochem. Pilot serialu kręci Waldek, a w nim występują Listonosz Edzio i Arnold Boczek. Jednak to nie jest takie proste, gdyż ciągle dochodzi do błędów w wykonywaniu przez bohaterów serialu akcji zapisanej w scenariuszu. To bawiło Waldka, a Ferdek uświadamiał go, że to nie jest śmieszne.

Zakończenie

Ferdek zaprasza rodzinę i sąsiadów do obejrzenia nakręconego pilota serialu.

Wyprodukowany pilot serialu został nazwany "Grubas i Cienias". Nazwa ta odzwierciedlała sylwetkę ciał Boczka i Edzia, jedynych bohaterów serialu. Jedyny przedstawiony odcinek serialu trwał ok. 40 sekund, więc jest też nazywany serialem krótkometrażowym.
W pilocie serialu Ferdka pokazano wyjście Boczka spod "ukrycia", skąd po chwili wychodzi również Edzio. Następnie Boczek zawiązuje buty, a w tym samym czasie Edzio próbuje walnąć w niego pocztowym workiem z listami, kręcąc nim. Udaje się to po tym, jak Boczek ukończył zawiązywanie butów. Po uderzeniu Boczek upada na podłogę, a Edzio śmieje się z sytuacji.

Efekt zadowolenia okazał się być odwrotem tego, co było przy Tomku i Romku - tylko Ferdkowi się podoba, pozostałym - już nie, w wyniku czego dochodzi do ostrej wymiany zdań z Paździochem (Paździoch był najbardziej niezadowolony z produkcji, zarzucił mu m.in. że "Grubas i Cienias" to humor spod budki z piwem), nawet mimo gwarancji Ferdka, że będzie hitem telewizyjnym. Ze słowami Paździocha zgodziła się też reszta widzów serialu.

Obsada

Poprzedni
Krypta
Humor telewizyjny
2004
Następny
Benefis
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.