FANDOM


153

Ziomek tańczy wraz z inteligentnymi sprzętami domowymi z telezakupów na "pogrzebie" sąsiadów.

Inteligentni konsumenci - 153. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Fabuła

Ferdek z Ziomkiem oglądają promocję inteligentnego obuwia w spocie telezakupów, Ziomek dzwoni, aby zamówić zdalnie sterowane adidasy. Kupuje je i próbuje jak działają. Jednak nie umie ich wyłączyć. Następnie oglądają promocję inteligentnej gitary, również z telezakupów, która gra i śpiewa sama. Ferdek zamawia gitarę, dostaje do tego kartę złotego konsumenta i żel do pośladków, gdyż stał się 10-milionowym klientem firmy telezakupowej. Wieczorem śpiewa Halince piosenkę o białym misiu, Halinka jest zachwycona jego wykonaniem i gitarą, ale żelem do pośladków - już nie. Ferdek jej wyjaśniał, co to jest, ale tego nie rozumiała i rzuciła nim w Ferdka. Ferdek kupuje jej odkurzacz, sprawdza go na korytarzu, nagle pojawia się Paździoch i oznajmia, że on też będzie sprzątał - również kupił inteligentny odkurzacz, ale inny model. Zaczyna się kłótnia, czyj odkurzacz jest lepszy. Ferdek wygrywa i tym samym, za karę, próbuje wciągnąć samego Paździocha. Przychodzi Boczek i opowiada, że sobie kupił inteligentną wykładzinę a do tego bieliznę osobistą. Ferdek zamawia inteligentną odzież. Jednak limit się wyczerpał, a Kiepski nie zaczął spłacać kredytu i jego karta złotego konsumenta została zablokowana. Jednak jest jedno wyjście - zastaw się and postaw się, czyli po śmierci ciało Ferdka potraktują jako surowiec wtórny. Ferdek się zgadza i akwizytor daje jemu zakupione dresy. Marian z Arnoldem też kupują sobie dresy (które zmieniają kolor w zależności od humoru właściciela). Ferdek kupuje telewizor, ten włącza się na wiadomości gdzie ogłaszają, że zastaw się and postaw się kończy 5 lutego (a tego dnia jest 4 lutego[1]). Po krótkim czasie dres Ferdka zmienia kolor na czarny. Pierwsza uwagę na to zwróciła Mariola.

Zakończenie

Do Ferdka przychodzi ponownie ten sam akwizytor, ale z ofertą inteligentnej trumny. Ferdek kupuje trzy takie trumny i czekają na śmierć. Kładą się do trumien, Boczek ma ostatnie życzenie obejrzenie jakiegoś show, owym show jest Ziomek tańczący z inteligentną pralką, lodówką, gitarą i odkurzaczem w adidasach i dresie, wszystko kupione w telezakupach, przy piosence o białym misiu, Arnold bardzo się wzrusza. Konsumenci zamykają się w trumnach i wręcz "umierają".

Obsada

Produkcja

Uwagi

  1. Akcja dzieje się prawdopodobnie w 2003 roku, przy czym na koniec "Wiadomości" redaktor zaprasza na galę rozdania Telekamer 2004, czyli akcja mogła ewentualnie się dziać w 2004 roku, kiedy się odbyła realna gala Telekamer 2004, ale w serialu były przedstawiane fikcyjne Telekamery, o których była mowa już w odcinku Telejajka - wtedy odbyły się fikcyjne Telekamery 2003.

Ciekawostki

  • Pokazany w odcinku inteligentny telewizor, podobnie jak normalny telewizor OKIL pojawiający się u Kiepskich, powstał również na bazie telewizora firmy Sony. Można na to zwrócić uwagę po kształcie wystającym spod zakrytego taśmą emblematu.
Poprzedni
Firma
Inteligentni konsumenci
2003
Następny
Kraina obfitości
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.