Interes – 118. odcinek serialu Świat według Kiepskich.


Fabuła

Ferdek otwiera drzwi i zastaje dwie kobiety, które witają go piosenką. Okazuje się, że są to krewni Ferdka: ciocia Genia, kuma Stacha, koza "Gadzina" i wujek Władek (mąż Geni), który poważnie otruł muchomorem. Po chwili wujek Władek odzyskuje przytomność i wita się z Ferdkiem. Przy obiedzie okazuje się, że krewni Ferdka przyjechali do Wrocławia, śpiewają piosenkę, która mówi iż nic robić nie warto, tylko upić się. Postanowili przyjechać, aby żyć jak miastowi. Po dwóch tygodniach, w nocy Halina rozmawia z mężem i chce, aby krewni Ferdka zarabiali na własne utrzymanie, Kiepski mówi jej iż mają przynajmniej ambicje. Następnego dnia do Ferdka przychodzą sąsiedzi (Paździochy i Boczek) i narzekają na jego krewnych, skarżąc się przy tym na zachowanie wujka Władka, który w nocy był w WC i gdy drzwi otworzyła Helena, ten nie zdążył założyć majtek, ta zobaczyła jego nadludzko duże nad przyrodzenie, zemdlała, i od tej chwili o niczym innym nie myśli. W obecności Paździocha i Boczka, Ferdek rozmawia z Władkiem, i prosi go, aby zdjął majtki, Władek zgadza się i pokazuje im nad przyrodzenie, wszyscy są bardzo zdziwieni. Marin robi zdjęcie. Następnie podczas rozmowy Paździoch sugeruje, że można by zrobić niezły interes. Ferdek i Boczek zgadzają się z tym. Gdy krewni oglądają w pokoju telewizję, przychodzi Ferdek z Paździochem. Opowiadają mu o wszystkim, ten zgadza się lecz pod warunkiem, iż będzie jeździł tam z "Gadziną" i babami. Ferdek uczy ich tańczyć.

Zakończenie

Starzy Kiepscy wyjeżdżają (Marian przypomina im o 30%). Po dwóch tygodniach Halina mówi Ferdkowi, iż ich krewni od dawna nie dają znaku życia. W telewizji leci program i okazuje się, że krewni wyjechali do Paryża i zrobili niezły interes. Ferdek i Halina są z tego dumni. Kiepska dziwi się bardzo dla czego Władek jeszcze nie dawno chciał zostać posłem, a już dziś robi karierę w reality-show. Ferdek odpowiada jej zaprawdę, powiadam ci nie daleko pada poseł od show-mena.

Ciekawostki

  • Słowa piosenki śpiewanej przez Kiepskich były częściowo zapożyczone i śpiewane na melodie piosenki "Upić się warto" z 1934r.
  • Na okładce magazynu który czytał Ferdek można zobaczyć reklamę kupna na DVD filmu pt. Gwiezdne Wojny, część 1. Mroczne Widmo.
  • W wyniku błędu napisy końcowe w tym odcinku pochodziły z poprzedniego odcinka.

Obsada

Poprzedni
Akademia umiejętności
Interes
2002
Następny
Marcysia maus
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.