Inwestor - 263. odcinek serialu Świat według Kiepskich.


Fabuła

Halina paraduje w jedwabnym stroju od Paździocha

Ferdek pociesza sąsiada

Paździoch w "ubraniu roboczym"

Kiepski z piwem idzie i śpiewa. Jest zadowolony. Spotyka Boczka, który jest również w dobrym humorze. Ich optymizmu nie podziela Paździoch. Między sąsiadami dochodzi do sprzeczki. Paździoch zarzuca sąsiadom pijaństwo i obżarstwo. Wspomina sąsiadom o swoich inwestycjach. Halina wieczorem w łóżku mówi Ferdkowi o podwyżce stóp procentowych. Kiepskiego to jednak nie martwi. Następnego dnia główny bohater spotyka Boczka, który po obejrzeniu dziennika nie jest już w dobrym humorze. Ferdek nie podziela jego zdania, mówi że w kraju jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej. Nagle na korytarzu pojawiają się dwaj skośnoocy (prawdopodobnie Chińczycy). Zaczynają rozmawiać z Paździochem. Sąsiedzi są tym zdziwieni. Okazało się, że Paździoch nawiązał z nimi współpracę w celu uruchomienia produkcji jedwabiu oraz opartej na nim odzieży w swoim mieszkaniu.

Ferdek wraca do swojego mieszkania. Następnie z małżonką ogląda w telewizji magazyn publicystyczny Przetrwam. Redaktor w sułtanie, wyglądem nieco przypominający Tadeusza Rydzyka, rozmawia z ministrem Janem Stefanem Śliną. Na powitanie kłaniając się obaj uderzają głową w stół. Głównym tematem są stopy procentowe. Minister prezentuje czystość swoich dłoni i stóp, po czym uspokaja naród, że ze stopami procentowymi jest w porządku. Na koniec prowadzący i gość tańczą cha-chę. Nagle wbiega Boczek i mówi o pladze szarańczy na korytarzu. Sąsiedzi znajdują źródło zarazy. Jest nim dom Paździocha. Sąsiedzi skarżą się sąsiadowi. Ten sobie nic z tego nie robi. Lokatorzy zastanawiają się nad tym co zrobić. Potem Boczkowi siada owad. Chce go zabić, ale Paździoch zdejmuje mu go z głowy. Mówi, że to jedwabnik pekiński, który jest owadem łagodnym w stosunku do much i komarów. Sąsiad stara się przekonać wszystkich do swojej hodowli. Mówi, że może być ona bardzo zyskowna. Po chwili wchodzi jego żona i mówi, że trzeba nakarmić królową. Wieczorem Ferdynand leży w łóżku. Nagle wpada Halina i paraduje w jedwabnym stroju, wyprodukowanym u Paździocha. Daje mężowi skarpety z jedwabiu, również uszyte u niego, ale Ferdek nie chce ich przyjąć. Halina pokazuje mężowi gazetę, w której piszą o inwestycjach Paździocha i brudnych stopach ministra Śliny (po kontrowersyjnym, jak się okazało, udziale w programie Przetrwam). Paździochowi ginie królowa. Z toalety wychodzi Boczek i zabija kapciem szukanego owada, pomimo krzyków staruszka. Ten ma zawał, a biznes z Chińczykami upada.

Zakończenie

Po poprawieniu się samopoczucia Boczek stara się tłumaczyć Paździochowi i pociesza go razem z Ferdkiem. Kiepski zauważa na kiełbasie 2 owady przypominające jego Boczka. Śpiewają one ta sama piosenkę co oni na początku odcinka.

Obsada

Poprzedni
Żyć kolorowo
Inwestor
2007
Następny
Zerwane więzi
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.