Ferdek na kiblu.

Kamienny Krąg - 80. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Fabuła

W nocy przy drzwiach mieszkania Kiepskich. Słychać jęk Paździocha. Ferdek otwiera sąsiadowi, ów leżący już z bólu prosi tylko o jedną rzecz o piwo, ponieważ ma kolkę nerkową. Kiepski idzie po syna, budzi go. Wkrótce przychodzą obydwoje wyśmiewają się z Mariana. Ferdynand lituje się nad Paździochem i daje mu Mocnego Fulla. Ten wypija i prosi o więcej. Bo czuje jak kamienie (z nerek) mu się odrywają. Następnie idzie z powrotem do swego mieszkania.

Następnego dnia Ferdek wyprowadza babkę na korytarz (prawdopodobnie to toalety). Na korytarzu pod kiblem Kiepski pokazuje teściowej Paździocha leżącego w wannie i pijącego z czajnika wodę. Wypił już 20l i ciągle pije. Ponieważ chce się pozbyć kamieni. Sąsiad proponuje mu Calgon, lub Kreta. Rozalia proponuje mu miksturę. Na którą przepis otrzymała od swej babki, ta z kolei od swej babki, a ona od babki swej babki. Następnie cytuje przepis, jest on bardzo obrzydliwy więc Marian odmawia. Więc pozostaje tylko Kret.

Na korytarzu Paździoch skacze na skakance. Wkrótce przychodzi Kiepski. Marian oznajmia że zjadł lekarstwo podarowane przez Rozalię.

W pokoju na fotelu śpi Ferdynand. Przychodzi Waldek i mówi mu że Paździoch rodzi... Na korytarzu jest już Boczek. Sąsiedzi dopingują Marianowi. Ów ich ucisza bowiem nie może się skupić. Pomagają mu więc w inny sposób mówiąc psi-psi-psi, a potem lu-lu-lu. Paździoch zaczyna rodzić. Udało się. Jest bardzo szczęśliwy. I pokazuje im kamienie. Są to... diamenty. Idą do mieszkania Kiepskich i oglądają Atlas Kamieni diamenty są takie same jak na zdjęciu. Chcą je sprzedać. Jednak babka twierdzi, że są fałszywe. Wkrótce przychodzi jubiler Wacław Cymes. Ogląda diamenty. Ale niestety są fałszywe. Babka jest bardzo szczęśliwa. Jubiler przyznaję jej racje i opowiada o środowisku w jakim rodzą się prawdziwe diament. Gdy Wacław wychodzi. Kiepski zwołuje zebranie w kuchni. Doszedł do wniosku, że powinni uruchomić produkcję kamieni. Ma następujący plan:

  1. Wszyscy jedzą piach.
  2. Odnawiają swoje życie.
  3. Jedzą miksturę babki.
  4. Każdy se rodzi kamienie.

Oprócz tego postanawiają nie pić wódki, nie pluć na podłogę, nie przeklinać, używać zwrotów grzecznościowych, kłaniać się, i uśmiechać.

Następnego dnia na korytarzu Paździoch i Kiepski są dla siebie bardzo mili. Zaczynają się wzajemnie przepuszczać kto pierwszy ma wejść do toalety. Przychodzi Boczek, dochodzi do rozmowy. Sąsiedzi oprócz tego, że są grzeczni są jeszcze bardzo pobożni (dają jałmużnę itd.). Wkrótce przychodzi też Waldek, który wynosi śmieci. Ferdek chwali syna. Sąsiedzi wspólnie dochodzą do wniosku, że są dobrymi ludźmi.

W pokoju sąsiedzi bardzo się chwalą nawzajem wyznają sobie miłość. Następnie jedzą miksturę babki.

Na korytarzu Waldek rodzi. Zaś Boczek rodzi już od dwóch godzin. Bierze też już Paździocha.

Po kilki godzinach wszyscy już urodzili. W pokoju oglądają swoje dzieła. Przychodzi jubiler...

Zakończenie

Oznajmia im że są fałszywe. Po czym wychodzi.

A kuchni sąsiedzi rozmawiają o diamentach. Boczek z Paździochem obwiniają się nawzajem. Ferdek ucisza ich. Razem z Waldkiem chwalą swoją robotę. Po czym obrażają jubilera. Kiepski uważa, że diamenty są prawdziwe. Wszyscy przyznają mu rację. Ponieważ to oni są najwartościowszymi ludźmi na świecie. Waldek obraża wszystkich jubilerów. I wznoszą toast za... siebie.

Obsada

Poprzedni
Sposób na blondynkę
Kamienny krąg
2001
Następny
Tajemnicza historia
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.