FANDOM


Kara Mustafa - 97. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Fabuła

Kara Mustafa

Sędziowie w przerwie na piwko

Babka ogląda Koziołka Matołka, budzi się zięć co bardzo go oburza i zaczyna narzekać. Idzie po piwo, a Rozalia ogląda program dla dzieci, gdzie pewien pan opowiada im, że niedziela jest dniem bez
97
alkoholowym, jak najbardziej babka się z nim zgadza. Idzie do kuchni i zabiera piwa (25 puszek piwa) Kiepskiemu, wylewa je do zlewu. Ferdek prowadzi z babka niemiłą rozmowę, jednak zaschło mu w gardle i idzie sie napić piwa. Ferdek jest zrozpaczony babka wyjaśnia mu o co chodzi. Na korytarzu spotyka Boczka. Ferdek żali się sąsiadowi, przybiega Paździoch, nie wie co się dzieje, Arnold mu wszystko wyjaśnia. Proponuje Ferdkowi, aby to zgłosić do sądu. Ferdek się zgadza, ale jest jeden problem sądy są płatne, Ferdek wpada na pomysł, aby zrobić samosąd, Marian go popiera, koleżeńsko - sąsiedzki samosąd Kara Mustafa. Obradują w kuchni przy piwie, ławka przysięgłych to ławka bujana z podwórka, a na woźnego Waldka. Na sędziego Mariana, a na adwokatów Edzia i Boczka. Proces sie rozpoczyna. Udają się na naradę. Wyrok brzmi: 25 lat więziennych ciężkich robót na drutach ze zmianą wyroku na zapłatę trzech rent. Cyc zamyka Rozalie do więzienia. Do Ferdka przychodzi sąsiad (z pod 7 Rajmund Kotek) i prosi, aby i jego teściowe zamknął z Rozalią. Ferdynand zgadza się, lecz najpierw musi odbyć się sąd. Gdy ten wychodzi, przychodzi drugi sąsiad Dzidziuś Stefan, prosi o samosąd nad swoją teściową. Sąd osądza Marysie, Anielkę i Paulinkę. Wszystkie zostają zamknięte w celi z Rozalią.

Zakończenie

Babki nie tracą czasu - śpiewają piosenki i robią sobie tatuaże. Rozalia wykonuje rewolwer z mydła, aby sterroryzować Waldka, jak pomyślała tak i zrobiła, zamknęła wnuka w więzieniu, sama razem z przyjaciółkami uciekły. Zakładają gang, szefem jest babka pod pseudonimem Matołek. Babki rabują sklepy ze słodyczami. Co zostało ogłoszone w telewizji Rozalia obezwładnia spikera i mówi do zięcia: Ferdek kanalio pamiętaj kara mustafa!.

Obsada

Produkcja

Poprzedni
Łzy Wasyla
Kara Mustafa
2001
Następny
W pale się nie mieści


Ciekawostki

  • Babki w więzieniu śpiewały Prząśniczkę.
  • Sąsiad Kiepskich Rajmund Kotek to parodia Rajmunda Kotka, postać z serialu telewizyjnego Dom granego przez Jana Englerta.
  • W roli Porucznika Borewicza wcielił się Michał Fajbusiewicz,znany z Magazynu Kryminalnego 997,który był nadawany w TVP 2 w latach 1986-2010 ale prowadzącym był od 1990 roku.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.