Kiepscy – stary ród zamieszkujący ziemie Rzeczypospolitej, pierwsza wzmianka o przedstawicielu ów rodu pojawia się wtedy, za czasów Honorata Badzwiłła, po za tym dopiero na dziadku Ferdka zaczynają się rysować dosyć skomplikowane, lecz wyraźnie linie powiązań rodowych z jego przodkami.

Wigilia u Kiepskich

Drzewo genologiczne

Przypisy

  1. Była w ciąży w odcinku pt. Kinematograf – nie znalazło to kontynuacji w kolejnych odcinkach.
  2. W odcinku pt. Kiepski film była mowa, iż w 2099 był już Waldemar VI Kiepski, a więc przez te sto lat musiał należeć on do szóstego pokolenia licząc od Ferdynanda I Kiepskiego, więc w którymś pokoleniu musiało by być dwóch Waldków (wykluczając Mariolę, która po wyjściu za mąż traci nazwisko, a więc musiał być to potomek Waldka), można więc przypuszczać, iż był to syn, którejś z bocznych linii rodu Kiepskich, skąpe informacje nie pozwalają nam jednak tego określić, dlatego można oprzeć się tylko na domysłach. Dlatego więc od potomków Waldka I numeracja jest przypuszczalna. (Ostatecznie też można przyjąć hipotezę, że imię – Waldemar, nosił któryś z przodków Ferdynanda I.) Brzmi to tak jakby Ferdek i Waldek musieliby być braćmi, i to w podobnym wieku, żeby ta sytuacja była w miarę realna.
  3. Daleka krewna – Ferdek zwracał się do niej ciociu, a jej syn do Marioli również ciociu, prawdopodobnie kazała robić to z grzeczności (Jaś miał ok. 10 lat). Prawdopodobnie jest córką Władysława, lub w mniej prawdopodobnym przypadku jego stryjeczną siostrą (ma ok. 55 lat) – więc nie powinien zwracać się do niej w tej sposób. Biorąc pod uwagę, iż domniemany jej brat Stanisław urodził się w 1924, więc Lutka jest byłaby od niego młodsza o ok. 25 lat. Jeżeli jej matka urodziła by ją w 1951r. – czyli ok. 25 lat po bracie, prócz tego można przypuszczać, iż dziadek Ferdka ożenił się dwukrotnie dzięki czemu sytuacje zdaje się bardziej realna.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.