Kiepscy Wiki
Advertisement

Kiepscy – zboczeńcy – 3. odcinek serialu Świat według Kiepskich.     


Opis odcinka

Ferdynanda Kiepskiego odwiedza gość. Rozmowę na korytarzu podsłuchuje listonosz Edzio. Chwilę później cała kamienica mówi o "zboczeńcu" grasującym przy ul. Ćwiartki i urządza na niego "polowanie". 

Wstęp

Ferdek testuje stare baterie, wykorzystując do tego język Babki. Wybucha kłótnia. Do domu nagle wraca Halina. Pyta się Ferdka, czy już naprawił piec. Ferdek odpowiada jej, że tego pieca nie da się już naprawić, bo jest zapchany na amen. Rozlega się natarczywe pukanie do drzwi. Ferdek idzie otworzyć.

Fabuła

Za drzwiami stoi człowiek, który informuje go, że wygrał wakacje w ciepłych krajach. Ferdek podpisuje dokument. Mężczyzna zauważa nagle, iż Ferdek ma dziurawe skarpetki. Okazuje się, że jest on akwizytorem, który sprzedaje właśnie skarpetki. Akwizytor namawia Ferdka do kupna kilku par. Pokazuje Ferdkowi swój asortyment spod płaszcza. Nagle zauważa to listonosz Edzio, stojący na korytarzu. Posądza on Ferdka o oglądanie męskich narządów spod płaszcza. W międzyczasie okazuje się, że Ferdek wcale nie wygrał – ma tylko szansę na wygraną, jeśli zakupi skarpetki. Nieco później cała rodzina siedzi w salonie. Babka narzeka na zapchany piec. Ferdek mówi, żeby siedziała cicho. Nagle przybiega Halina z szokującą wiadomością. Okazuje się, że kilkoro ludzi widziało zboczeńca, grasującego po osiedlu. Kiepska każe jednocześnie Ferdkowi wytrzepać dywan, narzekając na jego lenistwo. Następnego dnia do Kiepskich przychodzi zamówiony przez Halinę zdun z Wyciorexu w sprawie przeczyszczenia pieca. Jego przyjście zauważa listonosz. Podsłuchując rozmowę Haliny z fachowcem, dochodzi do dziwnego i mylnego wniosku. Wydaje mu się bowiem, iż Halina Kiepska wynajęła mężczyznę z agencji towarzyskiej. Fachowiec zabiera się do pracy. Mariolka, zdziwiona sposobem jego pracy, mdleje i pada na podłogę. Do pokoju przybiega z kuchni zdziwiona Halina. Mężczyzna wyjaśnia Kiepskiej, że przy jego pracy niektórzy ludzie są tak zachwyceni, iż muszą zemdleć. Następnie wyjmuje z pieca... zaginionego kota Kiepskich, Wacusia. Fachowiec jest przerażony tym, że można być aż tak okrutnym dla zwierząt. Halina wyjaśnia, że Wacuś znalazł się tam przypadkiem. Fachowiec zostaje w mieszkaniu jeszcze trochę, opowiadając Halinie o swojej pracy. W tym samym czasie listonosz Edzio odwiedza Paździochów. Przekazując Helenie list dla Mariana, opowiada jej jednocześnie o swoich spostrzeżeniach co do Kiepskich. Wychodząc z kamienicy, Edzio spotyka na korytarzu Ferdka. Informuje go o tym, iż w jego mieszkaniu znajduje się teraz mężczyzna, z którym Halina uprawia seks. Wściekły Ferdek biegnie do swojego lokum. Zastaje tam Halinę, absolutnie nie potwierdzają się zaś informacje listonosza. Kiepska jest wściekła na męża za to, że zamordował ich kota. Ferdek jednak się wszystkiego wypiera. Fachowiec wychodzi od Kiepskich. Nocą wychodzi także Ferdek, ale do toalety. Na korytarzu spotyka Paździocha z pistoletem w ręku. Informuje on Ferdka, że sąsiedzi zorganizowali straż, aby nie wpuścić zboczeńca do kamienicy. Na piętro Ferdka schodzi z góry z góry Boczek, aby zmienić Paździocha. Następnego dnia przybiega do mieszkania Waldek z informacją, że zboczeniec został złapany. Na trzepaku odbywa się teraz nad nim sąd. Cała rodzina, oprócz Ferdka, wybiega z mieszkania.

Zakończenie

Po chwili do mieszkania Kiepskich wpada akwizytor sprzedający skarpetki. Okazuje się, ze to właśnie on został uznany przez Paździocha i Boczka za zboczeńca terroryzującego osiedle. Mężczyzna błaga Ferdka o pomoc. Ten po chwili namysłu zawiera z akwizytorem układ. Ferdek wynosi go z mieszkania w dywanie, a ten na podwórku pomaga mu go wytrzepać.

Obsada

Ciekawostki

  • Gdy Ferdek rzuca się na Edzia, z drzwi na przeciw klozetu wygląda młoda kobieta. W następnych odcinkach nikt tam już nie mieszka.
  • Wspomniana młoda kobieta, wyglądająca z drzwi, to ta sama osoba, która w czołówce serialu wychodzi z klozetu i przechodzi przez korytarz z odsłoniętymi pośladkami, aby pod koniec niej pojawić się w łazience, gdzie się myje.
  • Ostatnia scena odcinka – trzepanie dywanu przez akwizytora – została nakręcona w plenerze, na tym samym podwórku, na którym zrealizowano czołówkę serialu. Podwórko to było zlokalizowane obok kamienicy, w której ówcześnie nagrywano serial.
  • Tadeusz Szymków, który w tym odcinku grał rolę przepychacza kominów, był ówcześnie współgospodarzem innego programu produkcji ATM Grupy dla Polsatu - Telewizyjnego Biura Śledczego.
  • Po raz pierwszy pojawia się nowszy telewizor Kiepskich.
Poprzedni
Wiara czyni cuda
Kiepscy-zboczeńcy
1999
Następny
Rekord Guinnessa
Advertisement