Treść projektu Kiepscy Wiki jest udostępniana w oparciu o licencję Creative Commons-Attribution-Share Alike License 3.0. Udziela się zezwolenia do kopiowania, rozpowszechniania i/lub tworzenia treści zależnych od artykułów tej Wikii zgodnie z zasadami Creative Commons-Attribution-Share Alike License 3.0 lub dowolnej późniejszej opublikowanej przez organizację Creative Commons.

Najprościej mówiąc, można kopiować, rozpowszechniać i modyfikować treści zawarte tutaj, pamiętając jednak, aby spełnić warunki podane niżej.

Prawa i obowiązki edytorów

Jeśli tworzysz lub edytujesz artykuły projektu Kiepscy Wiki, wszystko, co wpisujesz do artykułów, jest objęte licencją CC-BY-SA-3.0. Żeby tekst mógł legalnie tutaj się znaleźć, musi:

  • być twojego autorstwa.
  • pochodzić ze źródła, które zezwala na objęcie treści tekstu licencją CC-BY-SA-3.0. Może znajdować się on na licencji „public domain”, CC-BY w wersji dowolnej lub CC-BY-SA w wersji 3.0 lub nowszej.

Nie zamieszczaj treści, które mogą naruszać prawa autorskie. Może to w konsekwencji spowodować kłopoty prawne. W przypadku wszelkich wątpliwości co do statusu prawnego, nie zamieszczaj pracy.

Prawa i obowiązki czytelników

Jeśli użytkownik wikii chce wykorzystać materiały w niej zawarte, może to zrobić zgodnie z CC-BY-SA, czyli:

  • dzieła, w których są wykorzystane muszą same być objęte licencją CC-BY-SA-3.0 lub nowszą;
  • należy zaznaczyć informację o pochodzeniu pobranego materiału z projektu;
  • należy umożliwić dostęp do „wolnej” treści pobranego materiału, czyli tekstu źródłowego;
  • należy wyjaśnić innym warunki licencji, na jakiej rozpowszechniany jest utwór.

Co zrobić, jeśli znajdziesz przypadek naruszenia praw autorskich

Najlepiej odpowiednio oznaczyć tę stronę, ewentualnie podając szczegóły na stronie dyskusji danego artykułu.

W przypadkach osób nagminnie naruszających prawa autorskie, po stosownym ostrzeżeniu, możliwość edytowania wikii przez tę osobę może zostać zablokowana.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.