Próba FRDIC

Kiepscy dają czadu – 13. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Opis odcinka

Wstęp

Ferdek zostaje wyrwany ze snu przez Babkę, która nagle zaczyna śpiewać. Okazuje się, że Rozalia Kiepska ćwiczy z księdzem i zakonnicą przed zbliżającym się Festiwalem Piosenki Radosnej Duchem i Ciałem. Festiwal odbędzie się niedługo w Częstochowie, a Babka postanowiła wziąć w nim udział. Zakonnica mówi, że Ferdek także może spróbować swoich sił.

Fabuła

Kiepski z początku jest niechętny, ale gdy dowiaduje się o nagrodzie w postaci 100 tysięcy złotych lub 50 tysięcy litrów wina, pochodzącego ze zbiorów księdza Jana Henrykowskiego z Gdańska, natychmiast zmienia zdanie. Ferdek postanawia założyć kapelę, w skład której wejdą on sam, Boczek i Paździoch. Okazuje się jednak, że żaden z nich nie potrafi grać na żadnym instrumencie. Ferdek mówi, że to nie jest problem, gdyż do Festiwalu został cały tydzień. Następnego dnia kapela zaczyna ćwiczenia. Najpierw jednak jej członkowie muszą wybrać nazwę dla zespołu. Ferdek mówi, że zajmą się tym później. Niestety, muzyka nie wychodzi im najlepiej. Walduś i Mariolka nie mogą znieść takiego jazgotu i zatykają sobie uszy. Również Babka, na której wózku umieszczone są głośniki, protestuje. Ferdek grozi jej, że w ogóle nie pojedzie do Częstochowy, jak się nie zamknie. Walduś mówi, że jak zagrają w ten sposób na Festiwalu, to wszyscy ludzie pouciekają, a zwłaszcza sędziowie. Wkrótce Kiepscy wymyślają nazwę dla kapeli – Arrivederci Babka Częstochowa. Przychodzi też do nich ksiądz, który ma ocenić ich występ. Niestety, jemu muzyka też się nie podoba. Ferdek postanawia rozwiązać ten problem. Kiepscy zmieniają nazwę na Szykago Bols i zaczynają grać rap. Spodobało się to księdzu i zakonnicy, lecz wszyscy chcieli, aby było więcej czadu. Zmienili więc nazwę na Kanalia, a styl muzyki na punk rock. U Ferdka w pokoju zostaje zorganizowany koncert, na który przychodzi dużo fanów. Na imprezie zjawia się nawet ksiądz.

Zakończenie

Panie Edziu ma pan rentę?

Następnego dnia w mieszkaniu Kiepskich zostaje niewyobrażalny bałagan. Podczas rozmowy z Ferdkiem Halina niespodziewanie zabrania mu jechać na Festiwal Piosenki Radosnej Duchem i Ciałem, gdyż ksiądz w niedzielę obgadał Kiepskich z ambony na Mszy Świętej. Boczek pyta się Ferdka, gdzie w takim razie pojadą. Ferdek mu odpowiada, że pojadą na Festiwal do Jarocina.

Kiepscy dają czadu 2.JPG

Obsada aktorska

Ciekawostki

  • Kiepscy za każdym razem, gdy zmieniali styl muzyki, zmieniali też nazwę zespołu – oto one:
    • Disco Polo – Arivederci
    • hip-hop – Szykago Bols
    • Punk Rock – Kanalia
  • Ferdek niespodziewanie bardzo polubił muzykę. Gdy bowiem Halina zabroniła Ferdkowi jechać na Festiwal Piosenki Radosnej Duchem i Ciałem do Częstochowy, Ferdek postanowił pojechać na festiwal do Jarocina.
Poprzedni
Rolki, czyli total gigant
Kiepscy dają czadu
1999
Następny
Właściciele
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.