Kiepski czarnowidz – 7. odcinek serialu Świat według Kiepskich.


Opis odcinka

Ferdek odkrywa w sobie nadnaturalne zdolności "czarnowidzenia" (przewidywania najgorszych wydarzeń) i leczenia bioprądami i za ich za pomocą próbuje zarobić. 

Wstęp

Halina i Mariolka wyjeżdżają na jakiś czas do ciotki, zostawiając Ferdka, Waldusia i Babkę samych w domu. Przed wyjazdem poucza ich o konieczności wykonywania obowiązków.

Fabuła

Prezydent był oburzony przepowiednią Ferdka

Gdy tylko za Haliną zamykają się drzwi, Walduś i Ferdek od razu biegną do telewizora. Wyganiają do kuchni Babkę, która akurat ogląda Koziołka Matołka. Sami zaś przełączają na mecz piłki nożnej. Nieco później okazuje się także, że Ferdek solidnie się przygotował na okazję wolności w domu – cała lodówka jest wypełniona po brzegi piwem Mocny Full. Kiepscy wyjmują w lodówki 10 puszek piwa i butelkę wódki, po czym idą oglądać mecz. W międzyczasie Ferdek zakłada się z Waldkiem o wynik meczu. Okazuje się, że Ferdek idealnie wytypował wynik meczu. Walduś nie może się nadziwić, skąd u Ferdka takie zdolności. Kiepski każe Waldkowi przynieść klosz od lampy z toalety. Ferdek próbuje coś zobaczyć w "szklanej kuli". Dzięki niej udaje mu się powstrzymać Babkę przed wylaniem jego ostatniego piwa do zlewu. Przewiduje także, że niedługo podrożeje wódka, oraz to, że Mariolka nie zda do następnej klasy. Walduś idzie do sklepu po dwie butelki wódki. Ferdek ostrzega go, aby się nie wywrócił na schodach. Gdy Walduś wraca, okazuje się, że przepowiednia Ferdka znów się sprawdziła – Walduś stłukł obydwie flaszki. Kiepscy wpadają na pomysł otworzenia biznesu wizjonerskiego. Tak też się dzieje. Pierwszym klientem Ferdka jest Lech Wałęsa. Polityk prosi Ferdka o informacje na temat zbliżających się wyborów prezydenckich. Gdy jednak Ferdek przepowiada mu, że przegra, Wałęsa wychodzi bez zapłacenia rachunku. Jakiś czas później Ferdek odkrywa w sobie naturalne zdolności – w rękach posiada moc bioprądów, którymi potrafi przywołać Babkę i zmieniać kanały w telewizorze. Kiepski każe Waldusiowi zmienić ogłoszenie w gazecie – zamierza otworzyć salon leczenia bioprądowego. Wkrótce u Kiepskich zjawia się cała masa klientów. W tym samym czasie wracają Mariolka Kiepska i Halina Kiepska. Halina jest wściekła na męża, zwłaszcza, że zastaje go w niejednoznacznej sytuacji. Ferdek nagle traci swoje zdolności. Okazuje się również, że Mariolka najprawdopodobniej straciła chłopaka, gdyż Waldek źle wykonał jej polecenie. Kiepskie wychodzą z pokoju. Zjawiają się Paździoch i Arnold Boczek. Każą Ferdkowi oddać klosz, który ukradł z klozetu.

Zakończenie

Wieczorem Ferdek gra sam ze sobą w piłkarzyki. Halina mówi mu, że jest takim piłkarzem, jak z koziej dupy trąba. Nagle rozlega się pukanie do drzwi. Ferdek idzie otworzyć. Za drzwiami stoi listonosz Edzio, grający na dudach. Mówi on Ferdkowi, że to jest właśnie z koziej dupy trąbka. Ferdek wpada na genialny pomysł – teraz Halina będzie przepowiadać ludziom przyszłość!

Obsada aktorska

[1]

Ciekawostki

  • Mecz, który Ferdek ogląda z Waldkiem komentuje Dariusz Szpak jako nawiązanie do Dariusza Szpakowskiego.
  • W czasie pobytu Lecha Wałęsy u Ferdka Babka Kiepska krzyknęła z drugiego pokoju: Oddaj mi moje sto milionów, złodzieju! Nawiązywało to do obietnicy Lecha Wałęsy sprzed wyborów prezydenckich w roku 1990, gdy obiecał on wyborcom, że każdy Polak dostanie sto milionów starych złotych. Sto milionów to również łączna wartość wszystkich rent, które ukradł Babce Ferdek.
  • Akcja serialu toczy się w roku 1995.
  • W pewnym momencie widać kobiecy sutek.
  • W odcinku został wyemitowany fragment teledysku Urszuli - Niebo dla Ciebie.
  • Lech Wałęsa podczas odwiedzin u Ferdka, mówiąc o "głosie śpiewaka" miał na myśli Kazika Staszewskiego.
  • W odcinku pojawiła się sztuczna czaszka, która później - w odcinku Zrób sobie babkę - stanowiła głowę ,,Babki"

Przypisy

  1. Informacje pochodzą ze strony Internetowej Bazy Filmu Polskiego
Poprzedni
Umcia, Umcia
Kiepski czarnowidz
1999
Następny
Kiepskie żarty
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.