Kocham kino - 132. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Fabuła

Pomysł Ferdka

Pomysł Mariana

Pewnego dnia Ferdek wychodzi do toalety na korytarzu widzi rozwieszone taśmy. To Marian, Helena i Boczek kręcą film. Opowiadający o mężczyźnie (Borysku) który kiedyś był kobietą... w dodatku ma poważną sklerozę (nie pamięta czy był, czy nie).

Zdarza się nieszczęście kiedy Borysek grał skok na bandżi (na trzepaku) nieszczęśliwie złamał nogę. Marian prosi Ferdka, aby w zastępstwo pozwolił wziąć babkę.

Ferdek, Waldek, Boczek i Paździoch spotkają się w kuchni, aby porozmawiać. Dochodzą do wniosku, że dzisiejsze kino polskie jest beznadziejne. Postanawiają nakręcić własny film i urządzić gale filmową. Ale o czym ma być ten film? Urządzają burzę mózgów. Pierwszy na pomysł wpada Boczek (w roli głównej on i Ferdek) proponuje zrobić komedię, o fabule następującej: idzie se facet i je banana, następnie wyrzuca skórkę, drugi idzie za nim i przewracam się. Pomysł Boczka jest beznadziejny sąsiedzi nie zgadzają się. Następnym pomysłodawcą jest Ferdek, proponuje zrobić coś fizologiczno - religijnego (on jako Adam, Halina jako Ewa, a Marian jak szatan). Ale Marian nie zgadza się bo czuje wstręt do gadów. On ma lepszy pomysł, zaproponował coś mrożącego krew w żyłach (Mariola jako księżniczka, a on jako wampir Drakula), Kiepski protestuje i nie pozwala żeby gryzł jego córkę. W końcu swój projekt przedstawia Waldek (on i tatuś w roli głównej) dwaj faceci kradną motor, jadą jadą aż kończy im się benzyna i wpadają do morza. Jednogłośnie wybierają pomysł Waldka.

Zakończenie

Po premierze filmu, urządzona jest gala filmowa (w salonie Kiepskich) zaproszeni zostali: Kiepscy (prócz babki), Paździochowie, Boczek, Borysek, i trzej redaktorów. Następuje rozdanie Oskarów. Nagrodę Złotego Cyca za najlepszy pomysł otrzymał Waldemar Kiepski. Nagrodę Złotego Boczka za najlepszego aktora dostał Arnold Boczek. Nagrodę Złotego Paździerza otrzymał. Marian Paździoch. Nagrodę Złotego Ferdasa za całokształt, otrzymuje Ferdynand Kiepski.

Po zakończeniu gali udają się na górę, na początku laureaci Oskarów odciskują ręce i stopy na betonie. Goście idą do mieszkania na poczęstunek. A bohaterowie przykleili się do płyt... Po dłuższym zastanowieniu do chodzą do wniosku, że ich film schodzi na dno. Aby redaktorzy nie wypili im całej wódki, wzywają: Pomocy!.

Ciekawostki

  • Tytuł odcinka jest identyczny jak emitowany niegdyś program w TVP.

Obsada

Poprzedni
Wata Mariana
Kocham kino
2002
Następny
Lolek
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.