Kiepski i Boczek śpiewają pod Stasiem.

Morfeusz - 306. odcinek serialu Świat wg Kiepskich.

Fabuła

Do drzwi Kiepskich puka Boczek, pyta się go jaki dziś dzień: piątek, czy sobota? Kiepski jest pewien, że piątek... Po jakimś czasie wraca Halina, była na pogrzebie Malinowskiej. Jest jej wstyd za męża (gdyż wszyscy byli)... gdyż dziś jest sobota. Po za tym opowiada mężowi jak to ś.p. Malinowska sprzątała po nim puszki od piwa.

W TV emitowana jest Msza św. którą odprawia ks. Morfusz. Po czym razem z innym ruszają na Toruń.

Późno w nocy ze stypy wraca Paździoch. Informuje go, że gdyby nie Malinowska Stasio (jej syn) nie sprzedawał by im "na zeszyt".

Kiepski kupuje chryzantemy czeka na autobus. Nie wie jednak o której będzie porze. Chce się o to spytać jeżdżącej w tę i z powrotem zakonnicy (która jest bardzo podobna do Edzia Listonosza). Ta jednak nie może odpowiedzieć, gdyż śpieszy się. Niespodziewanie nadjeżdża Morfeusz. i zabiera go ze sobą... unoszą się w górę. Kiepski zauważa, iż nie jadą oni w stronę miejsca spoczynku zmarłych, ojciec wyjaśnia mu, że zmierzają do Torunia. Postanawia wyspowiadać Kiepskiego, ten jednak uważa, że nie pali, ani nie pije, a u spowiedzi był niedawno - przed I Komunią Św. Nagle ukazuje się im duch Malinowskiej. Kiepski wykrzykuje: Matko Boska! Malinowska!. Ta obiecuje, że nie da mu spokoju... Na szczęście okazuje się, że to tylko sen.

Następnego dnia Boczek i Ferdek jadą na cmentarz. Nie tyle zależy im na Malinowskiej, co na zeszycie Stasia. Ten zaś codziennie odwiedza grób matki. W końcu nadchodzi Kiepski i Arnold udają, iż modlą się w zadumie - są smutni. Mimo to Malinowski nie daje się przekonać.

Kiepski i Boczek zastanawiają się jak zdobyć alkohol... Tymczasem Halina dostaje kwiaty od pacjenta (za robienie lewatyw) - Kiepski bierze kwiaty i razem z Boczkiem idą pod sklep Stasia. Śpiewają piękne piosenki... Ten wzrusza się - wybacza im.

Po spożyciu alkoholu Boczek zaczyna źle mówić o Malinowskiej (m.in. o jej przeszłości - romans z Badurą, nieślubne dziecko, przynależność PZPR itd.) Kiepski prosi, żeby przestał - nie wypada tak mówić o zmarłej. Tymczasem... wchodzi duch Malinowskiej.

Zakończenie

Duch Malinowskiej opętuje Ferdynanda. Wielu księży-egzorcystów próbuje ją wygnać, lecz nic z tego... Halina i Mariola wzywają Morfeusza. Gdyż ten lubi wyzwania. Gdy jednak widzi zaistniałą sytuację - jest bardzo zdziwiony...

Obsada

Ciekawostki

  • Pomimo że Malinowska zmarła, w następnym odcinku znowu żyje.
  • Inne akty opętania Ferdka występowały w odcinkach pt. Azazel PazuzuTrzy ananasy.


Poprzedni
Krótki dzień pracy
Morfeusz
2008
Następny
UFO
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.