FANDOM


Niemcy - grupa dzieląca się na Krzyżaków i Hitlerowców. Pojawiają się w snach jak i w rzeczywistości. Ich celem jest przejęcie władzy na świecie. Wystąpili tylko w odcinku pt. Krzyżacy.

Znani członkowie i hierarchia

Rycerze Zakonu Krzyżackiego
Wielki Mistrz Ulrich von Jungingen jest liderem zakonu. W jego rolę wcielił się Zdzisław Wardejn.
Błazen Krzyżacki był służącym i posłańcem Wielkiego Mistrza. W jego rolę wcielił się Piotr Pręgowski.
Rycerz Krzyżacki był postacią ze snu Ferdka. W jego rolę wcielił się Jerzy Mularczyk.
Hitlerowcy
Andreas jest jednym z Hitlerowców. W jego rolę wcielił się Jan Jankowski.
Udo jest jednym z Hitlerowców. W jego rolę wcielił się Sławomir Zapała.
Wilhelm jest jednym z Hitlerowców. W jego rolę wcielił się Sebastian Stankiewicz.

Sojusznicy

  1. Władysław Jagiełło - po przegranej bitwie pod Grunwaldem Wielki Mistrz uczynił go swoim sojusznikiem. Jagiełło zgodził się współpracować z Niemcami (głównie zakonem). W jego rolę wcielił się Michał Grudziński.
  2. Marian Paździoch - uważał, że Niemcy to nasi sojusznicy, przyjaciele, naród który wobec Polski nie ma złych zamiarów. Nawet gdy raz Marianowi śnili się Niemcy to śnili mu się w samych plusach. Ferdek uważał go za zdrajcę narodowego.

Niemcy w snach

  1. Ferdynand Kiepski - śniło mu się, że idzie do toalety, a tam spotyka rycerza Krzyżackiego który prosi go o papier toaletowy. Ferdek ze strachu ucieka z powrotem do domu.
  2. Andrzej Kozłowski - śniło mu się, że idzie na zebranie zarządu. Tam napotyka zakon Krzyżacki któremu Andrzej jest winien 1410 euro. Błazen tłumaczy, że jeśli ich nie odda to zabiorą jego nowy telewizor. Kozłowski nie zgadza się. W wyniku tego błazen rozkazał rycerzom zabrać telewizor. Groził Andrzejowi również, że będzie spłacał raty do końca życia i gnił w malborskim lochu. Kozłowski zaczął krzyczeć.
  3. Waldemar Kiepski - śniło mu się, że Krzyżacy byli na Euro 2012. Odbyła się finałowa rozgrywka Polska-Niemcy. Waldek stał w bramce, ale nic nie mógł obronić. Wynik to 1410 do 0 dla Niemców.
  4. Jolanta Kiepska - śniło jej się, że była czerwonym kapturkiem który zgubił drogę w lesie. Nagle nadjeżdżają Andreas, Udo oraz Wilhelm w swoim czarnym samochodzie i proponują jej podwózkę do Berlina na techno paradę. Zadowolona Jolanta jedzie razem z nimi.
  5. Marian Paździoch - śniło mu się, że wraz z grupą Niemców pił piwo, jadł wursts i jodłował z nimi przy ognisku. Nawet jedna urocza staruszka z Magdeburgu wręczyła mu 50 euro.
  6. Arnold Boczek - śniło mu się, że Niemcy wyjadali mu w nocy z lodówki.

Niemcy w rzeczywistości

Kiedy nastała rocznica bitwy pod Grunwaldem szykowano tam inscenizację. Zwycięzcami okazali się Krzyżacy (a, nie powinni ze względu na inny przebieg historii) którzy ciężko pracowali na wygraną. Przyczyną wygranej okazało się lepsze przygotowanie i dofinansowanie. Wielki Mistrz uznał, że zwycięstwo Niemców to jest zwycięstwo Niemców jak i zarówno Polaków. Ferdek po poincie poczuł się wściekły za zdradę Polaków do Niemców.
Pointa

Pointa

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.