Niezastraszeni – 279. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Opis odcinka

Marian Paździoch daje pieniądze Ferdkowi Kiepskiemu.

Ferdek, Paździoch i Boczek siedzą w kuchni i piją alkohol. Ponieważ trunek się kończy, trzeba go dokupić. Paździoch wpada na pomysł, że zapłaci 50 złotych za alkohol, ale pod warunkiem, że albo Ferdek albo Boczek wypije całą wodę z toalety. Na takie zadanie decyduje się Boczek. W zamian za to Ferdek ma dla Paździocha propozycję nie do odrzucenia – każe mu zjeść konserwę z ZSRR z 1982 roku. Marian mówi, że nie zje jej, gdyż jest przeterminowana. Konserwę zjada Boczek, ta bardzo mu smakuje. Następnie Ferdek każe Paździochowi rozebrać się i przebiec całe podwórko. Paździoch nie słucha go. Ferdek i Boczek siedzą w kuchni, popijając alkohol.

Przychodzi Paździoch, który zdecydował się i chce przebiec bez ubrania całe podwórko. Stawia za to jeden warunek. Ferdynand ma po tym maratonie wypić wodę z WC. Ferdek i Boczek decydują się na to, gdyż uważają, że za taki czyn ich sąsiad zostanie ukarany. Obserwują go przez lornetkę i okazuje się, że Paździoch jednak przebiegł niezauważony oprócz ich przez nikogo.

Zakończenie

W pokoju Halina i Mariolka oglądają program „Niezastraszeni”, w którym ludzie podejmują się ekstremalnych zadań w zamian za wygrane pieniężne (jest to parodia istniejącego w rzeczywistości reality show „Nieustraszeni”). Matka mówi córce, że tydzień wcześniej jeden z uczestników programu podjął się wyzwania wypicia wody z kibla. Halina stwierdza, że jej za taki czyn musiano by zapłacić milion dolarów. Mariola pyta ojca ile musieliby zapłacić jemu. Ferdek stwierdza, że pieniądze to nie wszystko.

Obsada

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.