Patrick Yoka - reżyser i scenarzysta serialu Świat według Kiepskich.

Reżyseria

Reżyser (ten mężczyzna o ciemnej karnacji) z ekipą aktorów.

  • Hela w opałach
  • Naznaczony (2008-2009)
  • Prawo Agaty (od 2012)

Scenariusz  *Świat według Kiepskich (od 2000)

  • Fala zbrodni
  • Niania (2005-2007)
  • Hela w opałach
  • Kim ki Dok

Scenariusz i reżyseria serialu Świat według Kiepskich

Patrick Yoka jest jednym z głównych scenarzystów serialu. Wiele odcinków z lat 2000-2012 jest jego autorstwa. Po odejściu Okiła Khamidova, Yoka zastąpił go i wyreżyserował już ponad 100 odcinków.

Odcinki serialu Świat wg Kiepskich wyreżyserowane przez Paticka Yoka

Kontrowersje

Jedną z najgorętszych kontrowersji w ostatnim czasie serialu było dodanie do obsady Jolasi Kiepskiej(Anna Ilczuk),żony Waldemara Kiepskiego(Bartosz Żukowski).Widzowie uważają tę postać za sztuczną i nic nie wnoszącą do serialu.Kolejną kontrowersją jest dodanie do obsady Kazimierza Badury(Lech Dyblik),który okazuje się być dobrym znajomym Ferdynanda Kiepskiego(Andrzej Grabowski).Widzowie uważają tę postać za chwilowo nóżącą,ale to jest nic w porównaniu do kontrowersji o Jolasi Kiepskiej.Najbardziej uderzającą kontrowersją są skargi na obecnego reżysera serialu Patricka Yokę.Ludzie wyzywają go na forach oraz krytykują wypowiadając się niekulturalnie na jego temat.Ostatnio głośno jest na portalu filmweb na którym pojawił się jeden z byłych scenarzystów serialu Janusz Sadza.Jesienią 2005.r. Telewizja Polsat zawiesiła emisję serialu bo jak to powiedziała dyrekcja stacji w tamtym czasie serial nie pasował do nowego wizerunku stacji.Jednak jesienią 2006.r. spowrotem przywrócono serial,a w czasie jego przerwy zrealizowano ponad 40 odcinków serialu.

Opinie aktorów i widzów serialu na temat reżyserii Patricka Yoki

Widzowie oceniają reżyserię Patricka Yoki na trójkę.Wierni fani serialu protestują przeciwko najnowszym odcinkom serialu. Założyli już dwie petycje,a w planach jest trzecia.Widzowie mówią też,że Yoka był lepszy w pisaniu scenariuszy niż w reżyserowaniu.Uważają też,że dużo lepszy był od niego jego poprzednik Okił Khamidov,który swoją kadencję skończył na początku 2008.r.Od 2011.r. serial nie ma już takiego samego klimatu jak kiedyś - mówią widzowie.Ogólnie mówiąc epizody od 2011 roku są zaś w ogromnej większości oceniane, jako przeciętne, słabo bądź bardzo słabe. Fani poskreślają fakty, że zaszło zbyt dużo zmian, np. wprowadzono zbyt dużą ilość przeciętnych nowych bohaterów, pogorszyła się jakość dialogów i humoru, a odcinki, zamiast być mądrzejsze i z przesłaniem, jak zakładali twórcy, stały się głupie i nudne.Całkiem innego zdania są aktorzy. Ryszard Kotys w wywiadzie dla "Super Expressu" wyznaje iż: "Lubię pracować z Patrickiem, myślę, że dla nas, aktorów, to dobra zmiana po kilku latach spędzonych z Okiłem. To rzeczowy facet, nie tylko reżyseruje, ale też pisze scenariusz (z Aleksandrem Sobiszewskim), jednym słowem jest świadomy tego, co gramy i co mamy przekazać, a to ułatwia współpracę."Dla niemal wszystkich widzów nowa koncepcja, forsowana od kilku lat przez twórców, jest nie do przyjęcia. Z tego wynika stale spadająca oglądalność Kiepskich.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.