Paździoch z materiałami budowlanymi.

Piwniczka - 304. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Fabuła

Paździoch na korytarzu gromadzi różne materiały budownicze. Denerwuje to Ferdka, Paździoch daje mu więc 20zł i obiecuje, że wszystko zniknie w krótkim czasie - Kiepskiemu udaje się wynegocjować 25zł.

Boczek oznajmia Kiepskiemu, że podsłuchał rozmowę Paździocha, iż ów ma zamiar zbudować schron i zakupić bombę. Obecny w WC Marian wyjaśnia Boczkowi, że akurat on ma tu najmniej do powiedzenia. W efekcie wypraszają Boczka.

W nocy po kłótni z Haliną Ferdek siedzi pod kiblem i pali papierosa. Niespodziewanie pojawia się zakapturzona postać w czarnym płaszczu. To Paździoch. Wszystkie materiały już zniknęły, Marian chcąc mu pokazać, co się z tym stało zabiera go na... cmentarz. Za nimi idzie Boczek, który przebywał przez cały czas w WC. Okazuje się, że sąsiad wykupił sobie kryptę, gdzie wybudował całkiem przyjemne i ekskluzywne mieszkanko. Swojej żonie powiedział, że materiały te są na butik, który miał postawić na bazarze. Tłumaczy Kiepskiemu, że zrobił to po to, żeby uciec od swej żony, nie ma bowiem żadnej prywatności itp. A na cmentarzu najlepiej zatrzeć ślady. Rozmowie przysłuchuje się Arnold, którego szczuje stróż.

Zakończenie

Następnego dnia Helena koniecznie chcę zobaczyć ten butik mimo protestów męża postanawia iść. Idzie się ubrać, zdesperowany Marian napotyka Ferdka (ma on taki sam problem jak Paździoch), prosi go, aby powiedział Paździochowej, że skoczył do Odry. Kiepski błaga Mariana, żeby wziął go ze sobą - ten zgadza się.

Idą do mieszkania Paździocha na cmentarzu (ma on tam m.in. dużą ilość alkoholi). Marian proponuje obejrzenie trzy godzinnego, anglo-saskiego filmu pornograficznego. Kiepski jest za. Boczek, który też tam się znalazł prosi ich, aby go wpuścili, ci jednak nie zgadzają się - gdyż nie ma on takich problemów.

Obsada

Poprzedni
Chichot
Piwniczka
2008
Następny
Krótki dzień pracy
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.