Ferdek

Powóz zajechał - 37. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Fabuła

Do Kiepskich przychodzi Edzio, przynosi list, Ferdek jest zaproszony na zjazd familii do pałacu Honorata Badziwiłła. A dlatego tak ponieważ jego dziadek Władek pod Monte Casino od ruska granatem w głowę dostał przez co mu się pamięć pomieszała. Postanawia pojechać. Uważa się za księcia w czym pomaga mu córka. Ćwiczy swoją arystokratyczną mowę i gesty. Boczek chce jechać z nim jako lokaj (chce zapoznać jakąś piękną hrabinę). Kiepski zgadza się. Arnold zaczyna u niego pracować. Marian wyśmiewa się z sąsiada. Stangret przychodzi do Kiepskich i pyta na kiedy życzy sobie powóz do pałacu. Paździoch nie wieży własnym uszom. Zmienia zdanie i chce służyć Ferdkowi byle ten tylko go wziął ze sobą. Ferdek zgadza się. Kiepski robi próby. Przychodzi do nich stangret przynosi mu ciuchy (z worka) i łopatę w tym ma iść na zjazd.

Zakończenie

Kiepski oburza się. Okazuje się, że to Ferdek nie ma iść między hrabiów lecz między służbę, ponieważ jego praszczur był czyścicielem szamba. Wchodzi Boczek i oznajmia : gównowóz zajechał.

Ciekawostki

  • Nazwisko rodu które pojawiło się w tym odcinku tj. Badziwiłł jest parodią nazwiska polskiej magnaterii Radziwiłłów.
  • Gdy Ferdek czyta zaproszenie, mówi do Edzia że raz już go obdarował kiblem, co jest najpewniej nawiązaniem do sfałszowanych przez niego aktów własności w odcinku Właściciele. Jednak według aktu własności Ferdek otrzymał korytarz, a nie kibel.

Obsada

Produkcja

Poprzedni
Doktor Śledzik i mister Zgredzik
Powóz Zajechał
2000
Następny
Ciemna randka
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.