Sąsiedzi przeprowadzają śledztwo w sprawie zaatakowania Paździocha przez dusiciela.

Tajemnicza Historia - 81. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Fabuła

Do pokoju wpada zdenerwowany Waldek. Informuje Ferdka, że z toalety został zużyty cały ich papier toaletowy, a została tylko po nim tekturka. Ferdek decyduje się na to, aby zapytać Paździocha, czy on tego nie zrobił. Następnie razem z Waldkiem pukają do jego drzwi i wychodzi Paździoch. Sąsiedzi rozmawiają z nim, okazuje się jednak, że on nie używał papieru Kiepskich. Po chwili Ferdek i Waldek mówią, że pójdą wyjaśnić tę sytuację z Boczkiem. Chcą mu podać antidotum. Gdy słyszy to Paździoch, dziwi się o co chodzi sąsiadom. Okazuje się, że ich papier był zatruty. Okazuje się także, że antidotum skręca ludzi, co później skutkuje śmiercią. Paździoch jest tym przestraszony. Najpierw mówi, że poda ich do sądu, a później karze Ferdkowi, aby dał mu antidotum. I tu prawda wychodzi na jaw - Paździoch zużył cały papier toaletowy. Po chwili wypija preparat i dziwnie się czuje,

W kuchni siedzi Ferdek, Waldek i Boczek. Piją piwo i śmieją się z sytuacji, jaka spotkała Paździocha. Po chwili przychodzi Listonosz Edzio, który nie ma już kostiumu z Poczty Polskiej. Daje sąsiadom zagadkę do rozwiązania, gdzie był. Ferdek zgaduje, że był na Wystawie Gołębiów Pocztowych. Listonosz jest zaskoczony, skąd Ferdek to wie. Ferdek odpowiada, że poznał, ponieważ na marynarce Listonosza był ślad z ptasich odchodów. Listonosz ma brudną marynarkę i z tego powodu wychodzi od Kiepskich.

Jakiś czas później Ferdek przywiesza na drzwiach do mieszkania tabliczkę z napisem "Usługi Detektywistyczne dla Ludności". Okazuje się, że Kiepski otwiera nowy interes. Całą tabliczkę czyta Paździoch. W pokoju Ferdek i Waldek są przebrani za detektywów i palą cygaro. Waldek kaszle od dymu, a po chwili Ferdek doradza mu, jak powinien to robić. Nastepnie migiem wpada Paździoch i mówi, że w nocy został napadnięty, ale ocknął się dopiero o tej porze. Waldek podaje mu szklankę wody. Później opowiada o całej sytuacji. Ferdek i Waldek stwierdzają jednak, że śladów włamania nie widać. Paździoch mówi im, że pójdzie do prawdziwych detektywów lub na policję. Ferdek i Waldek siedzą w pokoju, nagle przychodzi Kapitan Żbik i Paździoch. Paździoch informuje Kapitana, że został napadnięty. Żbik idzie przesłuchać Paździocha. Mówi Kiepskim, aby nigdzie się nieruszali, a tymczasem idą do Paździocha i przed Kapitanem Żbikiem chcą udowodnić to, że jest dusicielem. Udowadnia to w pokoju, opowiadając całą historię. Gdy przed kilkoma dniami Paździochowa wyjechała do swojej matki, Paździoch pił bimber. Gdy widział swoją twarz w lustrze, zaczął się dusić i po chwili stłukł lustro kamieniem. Po usłyszeniu tego, co mówił Ferdek, Paździoch mówi, że to nie prawda. Kapitan Żbik wierzy Kiepskim.

Zakończenie

Po tej sytuacji Ferdek i Waldek siedzą w pokoju i komentują całe zdarzenie. Nagle słychać głośny krzyk Listonosza. Gdy przychodzi, ma rozdarte ubranie i mówi, że został zaatakowany przez dusiciela. Waldek radzi Listonoszowi, aby nie pił do lustra i razem z Ferdkiem śmieją się z tej sytuacji.

Obsada

Poprzedni
Kamienny krąg
Tajemnicza historia
2001
Następny
Minister wszystkich Polaków
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.