FANDOM


Telejajka – 148. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Fabuła

Władek Kiepski
Ziomek (2)
Ziomek

W nocy na korytarzu pojawia się dwóch mężczyzn. Jeden z nich, Ziemowit ma odwiedzić swoją rodzinę. Okazuje się, że jest on członkiem rodu Ferdka. Czeka na korytarzu z ogromną walizką. Po pewnym czasie przychodzi Paździoch. Ziemowit przedstawia mu się. Paździoch wyrzuca go wulgarnymi słowami. Ziemowit opuszcza korytarz, a po pewnym czasie znów przychodzi. Tym razem zastaje Ferdka. Ferdek jednak nie wie, kto to może być. Ziemowit opowiada mu całą historię, jaka go spotkała, gdy wszedł na korytarz. Ferdek po chwili idzie skorzystać z toalety.

Rano, następnego dnia Halina widzi, jak Ferdek i Ziemowit leżą w jednym łóżku. Próbuje z Ferdkiem wyjaśnić całą sytuację, problem jednak tkwi w tym, że Ferdek sam jest zaskoczony, kto koło niego leży. Ferdek i Halina wypytują Ziemowita, kim jest i dlaczego leży w ich łóżku. Halina oświadcza Ferdkowi, że po takiej sytuacji idzie do Sądu. W końcu Ziemowit przedstawia się i Kiepscy orientują się, kim jest. Są ucieszeni z jego wizyty. Następnie wszyscy jedzą śniadanie. Ferdek i Halina dowiadują się, że Ziemowit chce zarobić we Wrocławiu. W pokoju dowiadują się, że chciałby zarabiać na fujarce, po czym pokazuje swoje umiejętności. Kiepscy są podekscytowani.

Tymczasem Paździoch, idąc do toalety, słyszy, że w kiblu ktoś gra na fujarce. Dobija się do drzwi i używa odpowiednich słów. Po chwili idzie o tym poinformować Ferdka. Ferdek jednak na to nie reaguje. W pokoju Ferdek i Ziemowit oglądają telewizję, a później Ferdek wyszukuje w gazecie ofertę pracy. Zachęca do tego Ziemowita, po czym dzwoni na podany numer telefonu. Wkrótce pojawia się mężczyzna z ogłoszenia. Okazuje się, że jest prezesem nowoczesnej i eksperymentalnej fermy jaj. Opowiada, że wychodowanę kury i koguty patrzyły się w ekran. Lubiły oglądać telenowele czy reality show. Gdy wychodzi Ferdek i Ziemowit oglądają program, jednocześnie siedzą na tym, co przyniósł prezes ... Siedzą tak cały dzień przed telewizorem, a następnie w nocy okazuje się, że jaja zostały wyhodowane. W misce od Ferdka w jajku znajdują się dwie sławne osoby, a w misce Ziemowita – tak samo. Wszyscy są jednak za mali.

Zakończenie

Następnego dnia Ferdek, Halina, Mariolka i Ziemowit obserwują, jak sławne osoby tańczą (teraz wróciły do realnych kształtów). Mariolka mówi, że zna ich z telewizji. Ferdek odpowiada, że telewizja jest życiem.

Obsada

Poprzedni
Zorro
Telejajka
2003
Następny
Testament
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.