FANDOM


149

Ferdek i Ziomek po zaskakującym wejściu strażaków.

Testament – 149. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Fabuła

Ferdek i Ziomek oglądają telewizję. Po jakimś czasie niespodziewanie wpada trzech strażaków. Jeden z nich mówi Ferdkowi, że mieli wezwanie, że w ich mieszkaniu jest pożar, więc przyjechali. Następnie wylewają swoje żale na Ferdka i zgłaszają go na kolegium. Ferdek podejrzewa, że winny jest temu Paździoch lub Boczek, ale Halina dementuje jego podejrzenia. W nocy przychodzi dostawca pizzy. Ferdek tłumaczy, że nic nie zamawiał. Dostawca zgłasza Ferdka na kolegium, a Ferdek to ignoruje, i mówi, że pizza może go nawet podać do 'ONZ-a'. Zdenerwowany zamyka drzwi za dostawcą. Następnego dnia Kiepscy chcą wyjaśnić tę sprawę. Zaczynają wyjaśniać sprawę z Mariolką i z Ziomkiem, ale oboje twierdzą, że takie żarty ich wcale nie bawią. Nagle przychodzi brygada antyterrorystyczna i mówi, że w mieszkaniu Kiepskich jest bomba. Ferdek zostaje podany po raz trzeci na kolegium. Ferdek rozmawia o tym z Paźdzochem i Boczkiem. Twierdzi, że sąsiedzi się zmówili. Paździoch obraża Ferdka, że powinien iść do lekarza. Następnie mówi, że nigdy by z Ferdka nie zażartował. Boczek mówi to samo. W nocy Ferdek dowiaduje się, że to Babka dzwoni przez telefon, podaje się za niego i wzywa różne osoby. Następnego dnia przychodzi lekarz i bada Babkę w szafie, ale najpierw odrywa drzwi od szafy i bada plakat roznegliżowanej kobiety. Ferdek wskazuje lekarzowi, że powinien badać Babkę. Rozalia zaczyna nazywać Ferdka Bin Ladenem, a lekarza 'Stasiem Zbytnikiem, który przysięgał w Ciechanowie przed ołtarzem a potem uciekł'. Na temat Babki w kuchni dyskutują Kiepscy oraz Paździoch i Boczek. Paździoch proponuje żeby Kiepscy zawieźli babkę bez dokumentów do lasu i ją tam porzucili. Potem proponuje zatrucie Babki trutką na szczury, a Boczek sugeruje Ferdkowi oddać Rozalię do domu starców lub przytułku. Ferdek jednak odmawia na wszystkie te propozycje. Paździoch pomaga Ferdkowi aby Babka przepisała cały majątek na Ferdka. Po rozmowie Boczek jest przebrany za narciarza. Po pewnym czasie Boczek spada na ziemię i mieszkanie zaczyna się trząść. Sąsiedzi są źli na Boczka. Po rozmowie Ferdek przynosi Babce kwiatki i przyprowadza Gierka. Jest to manekin, ale Ferdek podkłada za niego głos. Ten pomysł się jednak nie udaje. Do Babki przychodzi Paździoch, przebrany za księdza. Babka jednak orientuje się, że to jest Paździoch, a nie ksiądz. Sąsiedzi są bezradni. Wszystkie pomysły poszły na marne.

Zakończenie

Ferdek rozmawia z Babką, która mówi, że wszystko udawała, po to, aby najbliżsi zwracali na nią uwagę. Następnie wstaje z wózka i śpiewa piosenkę. Gdy Ferdek zasypia, Babka sięga po telefon i dzwoni do straży pożarnej, podając się za Ferdka.

Obsada

Ciekawostki

  • Pomimo, iż odcinek został nakręcony w roku 2003 jego akcja toczyła się w roku 2000 - w sposób ten powstało wiele komplikacji (jak choćby pojawienie się Ziomka) - przyczyniło się to do jednej rzeczy, a mianowicie do pojawienia się Edwarda Giereka (zm. w 2001r).
Poprzedni
Telejajka
Testament
2003
Następny
Na dobre i niedobre
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.