Titanic - 99. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Fabuła

Płyniemy po morzach i oceanach...

Waldek budzi ojca i mówi iż chce mu pokazać coś fajnego. Po krótkiej sprzeczce Kiepski idzie zobaczyć to co poleca mu syn. Okazuje się, że ich dom płynie po oceanie. Kiepski nie może uwierzyć własnym oczom. Waldek jednak udowadnia mu to. Ferdynand choruje na chorobę morską musi wymiotować biegnie do WC. Na korytarzu w drodze do toalety dogania go Paździoch. Kiepski opowiada mu o całym zajściu. Niestety nie ma klucza, sąsiedzi nie mogą otworzyć drzwi. Na korytarzu pojawia się Boczek w przebraniu kapitana.

Na pokładzie.JPG

Oznajmia im iż jeśli chce się wymiotować należy to robić w torbę (daje jedną Ferdkowi, zaś Paździochowi każe robić to w skarpetę). Do kibla klucz ma kapitan Boczek, gdyż tam znajduję się ster. W mieszkaniu Kiepskich: Halina, Ferdek, Babka, Waldek i Paździoch siedzą i trzymają na głowie zimne kompresy, gdyż bardzo ich ona boli. Jak zwykle cała wina spada na Ferdka. Ten jednak opowiada jej co mówił Boczek. Rano przyszedł tu minister i ksiądz ochrzcili ich dom i uczynili go morską jednostką. Lecz dlaczego to Boczek jest kapitanem? Paździoch proponuje demokratyczne wybory kapitana. Oczywiście jedynym kandydatem jest Marian Paździoch, bowiem w 1962 roku na zjeździe emerytów na Mazurach, pływał rowerkiem wodnym. Pierwszym rozkazem jest obalić Boczka i zanurzyć kotwicę (wg ministra kotwica ma być babka). Boczek zostaje zdegradowany do stopnia zwykłego majtka - na korytarzu myje podłogę. Tymczasem Waldek z ojcem łowią w toalecie ryby, nagle udaje im się wyłowić... buta. Boczek jest zdenerwowany postanawia założyć u siebie ster i sam sobie być kapitanem. Cała rodzina Kiepskich siedzi w pokoju i wymiotuje w specjalne torebki. Narzekają na rządy kapitana Paździocha - zabrał on ster do swego mieszkania. Największe pretensje żywi babka uważa iż za Boczka było lepiej - lodówka była pełna i nie zarzucał kotwicy - w przeciwieństwie do Mariana. Cała rodzina prosi, aby to Ferdynand został kapitanem. Ten stanowczo odmawia, gdyż ma chorobę morską. Dzięki dopingu i prośbą rodziny postanawia przyjąć na siebie ten ciężar - pierwszy rozkaz zarzucić kotwicę!. Kpt. Boczek, kpt. Paździoch i kpt. Kiepski spotykają się na korytarzu, Kiepski obraża ich wszystkich. I mówi iż są debilami - na co Marian po raz kolejny przypomina o pływaniu rowerkami wodnymi po Mazurach, a Boczek 10 lat później (tj. 1972) pływał po Dunajcu w tę i z powrotem. Postanawiają iż każdy będzie pływał jak sobie będzie chciał. Dochodzą do wniosku iż w taki sposób nigdzie nie dopłyną. Ale przecież to nie ważne bo i tak nie wiedza do kąt mają płynąć, a najważniejsze jest, żeby w ogóle płynąć. Wspólnie zarządzają cała na przód!. Po czym każdy idzie do swych mieszkań. Titanic (bo tak się ów statek nazywa) ma przed sobą górę lodową. Dochodzi do kłótni w którą stronę kręcić sterem, babka chce w prawo, Halina w lewo, a Waldek prosto - na suchy ląd. Kiepscy chcą ją ominąć lecz nie mogą, bo mimo tego, że Boczek kręci sterem w tą stronę co oni to w przeciwną kręci Paździoch. Ferdek denerwuje się iż każdy kręci gdzie sobie chce, odchodzi od steru i oznajmia iż ma to wszystko w du***. A po za tym chce mu się wymiotować, Halina z babką przejmują ster każda kręci w przeciwnym kierunku. Waldek prosi, aby ojciec ich uratował. Ów jednak wykrzykuje kilkanaście razy słowo określające tylną część ciała, po czym wykrzykuje niech to wszystko się w reście skończy. Titanic uderza w górę, woda dostaję się do środka...

Zakończenie

Na szczęście to tylko sen. Waldek budzi ojca. Chce mu pokazać coś fajnego. Ferdynand jest przestraszony i ostrzega syna iż jeśli tam jest ocean itd. to zasadzi mu kopa. Waldek tłumaczy ojcu, iż musiało mu się to tylko przyśnić, a on chciał mu pokazać jak Paździoch załatwia potrzeby fizjologiczne. Kiepski jest szczęśliwy iż wszystko jest po staremu.

Obsada aktorska

Ciekawostki

  • Ten odcinek jest nawiązaniem do katastrofy statku Titanic, mającej miejsce w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 r.
Poprzedni
W pale się nie mieści
Titanic
2001
Następny
Sto lat
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.