Kiepscy Wiki
Advertisement

W betonowym kręgu – 20. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Opis odcinka

Wstęp

Ferdek ogląda serial w telewizji i zasypia przed odbiornikiem. Budzi go Walduś. Mówi on, że to głupoty i wyłącza telewizor. Kiepski każe mu natychmiast włączyć telewizor z powrotem. Walduś nastawia jednak na walki Wrestlingowe.

Fabuła

Nagle przybiega do Kiepskich Boczek, który pyta się o zakończenie serialu, gdyż jemu wysiadły korki. Ferdek mówi mu, że nie wie. Boczek, Walduś i Ferdek zaczynają oglądać wrestling. Kiepscy próbują

Ferdek,Waldek,Paździoch i Boczek

udowodnić, że są silni. Chcą podnieść Boczka, jednak okazuje się on za ciężki. Niespodziewanie Walduś wpada na pomysł, żeby założyć klub bokserski, którego głównym zawodnikiem ma zostać – oczywiście po odpowiednim treningu – Arnold Boczek. Wpadają na pomysł, żeby nadać mu kryptonim "Ponury Grabarz". Kiepscy zaczynają treningi. W ich domu powstaje wkrótce profesjonalny ring. Boczek ma jednak wątpliwości, czy ta dyscyplina jest legalna. Ferdek odpowiada, że działają oni w podziemiu. Przychodzi Paździoch, który ma odbyć z Boczkiem pierwszą, nieoficjalną walkę. Ferdek obiecuje mu grubą kasę. Pierwszą walkę wygrywa Boczek. Ferdek mówi Marianowi, że raczej kariery u nich nie zrobi. Kiepscy postanawiają jednak zrobić go sędzią. Mówią mu, że jutro po obiedzie pierwsza walka. Nawet Halina nie jest z początku chętna, jednak później przystaje na pomysł Ferdka. Wkrótce zjawiają się pierwsi zawodnicy – jednak są to sami staruszkowie, w dodatku pijani. Halina ma za zadanie sprawdzać, czy nadają się oni do walki. Zanim jednak rozpoczną się walki, Kiepski wysyła Waldusia, aby sprowadził publiczność, która będzie płacić Ferdkowi za oglądanie walk. Zaraz potem rozpoczyna się pierwsza walka. Zawodnicy sprowadzeni przez Waldusia mają walczyć z Boczkiem. Paździoch jest sędzią, a Ferdek trenerem. Razem odbywa się około... 100 rund, w których za każdym razem wygrywa Boczek. "Ponury Grabarz" pada jednak na matę w ostatniej rundzie. Kiepskim znowu nie wyszedł interes, bowiem Ferdek wpadł na jeszcze jeden pomysł – aby ludzie zawierali zakłady, kto wygra walkę. Jeden z widzów (kawasaki) w 50 rundzie postawił 5000:1 na przegraną Boczka. Ponieważ wygrał zakład, Ferdek ma przejąć wszystkie jego długi. Ten jednak znajduje na to sposób – robi flet z... puszki po piwie, a następnie hipnotyzuje ludzi, którzy chcą mu wynieść telewizor. Wychodzi z nimi z kamienicy. W telewizorze pokazują tymczasem powtórkę serialu, który leciał, zanim Kiepscy założyli klub.

Zakończenie

Nagle w telewizorze pojawia się... Ferdek i zawodnicy. Dalej są oni zahipnotyzowani. Aktorzy, widząc Ferdka, odmawiają dalszej gry.

Obsada

[1]

Ciekawostki

  • Aktorzy, grający w serialu "W betonowym kręgu", to w rzeczywistości Ferdek, Paździoch i Halina.
  • "Ponury Grabarz" To pseudonim Undertakera, zawodnika wrestlingu. Taker nigdy nie nosił pseudonimu ponury. Undertaker oznacza właśnie Grabarza. Natomiast malowanie twarzy Boczka wzorowane jest na innym wrestlerze - Sting'u.
  • Ten odcinek został wyemitowany w Nowy Rok 1 stycznia 2000 r.
  • W pewnym momencie padają słowa "krwawy sport" - być może jest to nawiązanie do odcinka 124 o tym samym tytule, gdzie głównym wątkiem były nielegalne walki ślimaków.

Przypisy

  1. Informacje pochodzą ze strony Internetowej Bazy Filmu Polskiego
Poprzedni
Cicha noc
W betonowym kręgu
1999
Następny
Śnięta królewna
Advertisement