Wal magistra – 15. odcinek serialu Świat według Kiepskich.


Opis odcinka

Wstęp

Ferdek, idąc do toalety, spotyka na korytarzu pobitego do nieprzytomności listonosza Edzia. Ferdek ze zdumieniem go budzi. Przestraszony z początku listonosz mówi, że żona wyrzuciła go z domu, zdradzając go jednocześnie z magistrem. Ferdek zaprasza listonosza do swojego mieszkania, aby pomóc mu w tej sprawie.Fabuła

Wkrótce przychodzi też Arnold Boczek. Rozmawiają o całej sytuacji. Ferdek postanawia pozwolić Edziowi na to, aby z nim zamieszkał. Chce jednak w zamian za to, aby listonosz co miesiąc oddawał mu rentę Babki. Edzio wprowadza się do pokoju Waldusia. Razem rozmawiają o sile i tężyźnie fizycznej. Razem postanawiają ćwiczyć gimnastykę. Zaczynają od jazdy na rowerku, który ma siedzenie zrobione z żelazka. Walduś nieopatrznie podłącza je do prądu i zaczyna ćwiczyć. Żelazko zaczyna go parzyć w siedzenie. Później trenuje Edzio, któremu urywa się podpórka od koła. Jedzie on przez korytarz z prędkością światła i wpada na stare rupiecie ustawione przed wejściem do klatki. Nieco później Ferdek i Halina rozmawiają o całej sprawie. W telewizji nagle pokazują Magistra, który razem z Violettą zepsuł życie Edziowi. Ten ostatni krzyczy, że go dopadnie. Nieco później Boczek siłuje się z Edziem na rękę. Edzio wygrywa. Ferdek, Boczek i Paździoch mówią, że ostatnio Magistrów zrobiło się więcej. Do domu wraca Walduś, który mówi, że sam spotkał przed chwilą Magistra. Mówi on, że przywalił uczonemu prosto w twarz, a ten jeszcze mu za to podziękował. Sąsiedzi postanawiają dać do gazety ogłoszenie o założeniu stowarzyszenia znieważającego inteligentów. Ogłoszenie zanosi Walduś. Wkrótce u Kiepskich zjawiają się pierwsi klienci. Są oni bardzo zadowoleni ze świadczonych przez Ferdka usług. Jeden z klientów zamawia kopniaka i miażdżenie okularów. Płaci za to więcej niż 300 złotych. Jeden klient chce przyjechać nawet z Krakowa, aby przy nich zjeść swoją pracę magisterską. Agencja prosperuje więc bardzo dobrze. Przybiega Paździoch, który mówi, że na klatce zbierają się Magistrowie. Śpiewają oni piosenkę o nauce. Ferdek każe Edziowi i Waldusiowi zrobić z nimi porządek. Magistrowie jednak nie chcą się wynieść. Wychodzą dopiero wtedy, gdy przychodzi do nich jeden kierowca z wiadomością, że zaraz zmiażdży ich malucha, który tarasuje drogę.

Zakończenie

Listonosz Edzio traci cierpliwość. Gdy chce uderzyć jednego z magistrów, niespodziewanie zjawia się Violetta – jego żona. Okazuje się, że zerwała już z Magistrem. Prosi listonosza, aby jej wybaczył i wrócił do domu. Jej uzasadnieniem było to, że magistrów jest jak psów, a listonosz-poeta jest tylko jeden.

Agencja Kafarek

Ulotka zachęcająca do skorzystania z usług agencji: "Agencja Kafarek. Inteligentów, magistrów i profesorów słowem i czynem znieważy. Całodobowo, ceny niskie, dyskrecja zapewniona."

Cennik Agencji Kafarek
Usługa Cena
Obraza zwyczajna 9,90
Obraza nadzwyczajna 15,40
Kop w dupę zwyczajny 20
Kop w dupę nadzwyczajny habilitowany 45
Miażdżenie okularów na twarzy 150
Miażdżenie okularów na podłodze 250
Poniżenie zwyczajne 55
Poniżenie nadzwyczajne 75
Duszenie krawatem 290
Wbijanie fajki do gardła

500

Obsada aktorska

Ciekawostki

  • Agencja znieważająca magistrów, założona przez Ferdka, nazywała się Kafarek i została tak nazwana na cześć idola Waldka Borysa Kafarowa.
Poprzedni
Właściciele
Wal magistra
1999
Następny
Wio!
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.