FANDOM


Wata Mariana – 131. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Fabuła

Kiepscy oglądają parodię "Kuby Wojewódzkiego" (z Tomaszem Wielbłądem jako gospodarzem) w telewizji. Waldek szybko polubił Tomasza Wielbłąda (nazwał go szczęściarzem), czym przeszkodził Marioli. Ferdek jest zachwycony urodą amerykańskiej gwiazdy, której film Niewolnica pożądania ma być pokazany w kinach oraz tym, że nie zapomniała języka polskiego podczas wieloletniego pobytu w USA. Waldek docenia jej duże piersi, za co dostał "w łeb" od Haliny. Ferdek proponuje, aby poszedł na film z nim, a Halina, słysząc to, poszła spać. Rozmawia z mężem i dziwi się, co mu się podoba w Pameli.

Później okazało się, że niemal każdy docenia urodę Pameli. Tylko Halinie nie podobała się - narzekała na zbyt plastikowe piersi.

Przed kiblem następnego dnia Ferdek rozmawia z Boczkiem, któremu Pamela również się spodobała. Nagle przychodzi Paździoch, który słyszał rozmowę sąsiadów i mówi, że bardzo dobrze zna Pamelę - sprzedawał jej watę cukrową pod kinem Robotnik w Wąchocku (za 1,60 zł) i nazywała go "wujciem". Sąsiedzi przyznają, że Paździoch jest bohaterem. Paździoch prosi ich, aby zachowali to w tajemnicy - według Paździocha Pamela jest winna przeprosin. Mimo prośby Paździocha Ferdek mówi Waldkowi o tym i po chwili włącza telewizor, w którym emitowany jest program "Przepraszam Cię". W tym wydaniu programu Pamela Kovalski przeprasza Paździocha za nieoddane 2,50 zł na kino. To było to, o czym chciał Paździoch wspomnieć Ferdkowi i Boczkowi na korytarzu. Dostaje od programu bombonierkę (której sponsorem była fabryka chusteczek do nosa "Gille") oraz doczekuje się zwrotu pieniędzy, w wyniku czego rozpłakał się (bardzo za nią stęsknił, bo nie wiedział, kiedy pieniądze pożyczone Pameli zostaną zwrócone) i przyjął upominki od telewizji. Ponadto pojawia się w studiu programu, przytulając ją. Kiepscy są zdenerwowani, Ferdek natomiast nie może spać w nocy z tego powodu. Narzeka na niesprawiedliwość społeczną. Halina nadal pozostaje niezadowolona z Pameli.

Nagle Waldek woła Ferdka, ponieważ w telewizji ponownie jest emitowany program "Przepraszam Cię". Ferdek z synem oglądają go. Okazało się, że znacznie więcej osób było niezadowolonych z Paździocha, chciało przeprosić go i zdecydowało się zgłosić do tego programu, ale w drodze losowania zaproszono tylko dwójkę innych znanych osób, ponieważ w tym programie nie można było przyjąć tak dużej liczby przepraszających. Wylosowani zostali biegacz Andrzej Gąsior (przeprosił za gonienie Paździocha przez cały dzień dookoła Wąchocka) i poetka Jadwiga Barbara Przaśny (przeprosiła za napisanie wierszyka skierowanego przeciwko Paździochowi), w wyniku czego Paździoch dostaje dwie kolejne bombonierki (również sponsorowane przez fabrykę chusteczek do nosa "Gille"). Paździoch, niechętny na pełne przyjęcie przeprosin, przyjmuje je. Jest nimi zainteresowany. Ci przepraszający przyjęli to lepiej. Dzięki "czynom" dokonanym przeciwko Paździochowi, mogli później osiągnąć światową sławę, jak w przypadku Pameli Kovalski, i przytulili się, będąc po prostu zadowoleni z przyjęcia bombonierek przez Paździocha.

Zakończenie

Następnego dnia Ferdek jest świadkiem, jak Boczek przeprasza Paździocha i wręcza mu bombonierkę. Jak się okazało, programem "Przepraszam Cię" z Pamelą i Paździochem zaczęła się wielka fala przepraszania Paździocha (Boczek powiedział, że wszyscy go przepraszają). O tym nawet napisano w gazecie. W pokoju dowiaduje się, że Halina z dziećmi również chcą przeprosić Paździocha. I tak zrobili. Ferdek idzie do toalety, ścigając się o czas z Paździochem. Okazuje się, że Paździoch dostał biegunki po zjedzeniu bombonierek. Nie ma także pojęcia, za co ludzie go przepraszają, ale on lubi czekoladki. Prawdopodobnie też i z tego powodu przyjmował bombonierki od różnych osób i programu TV.

Obsada

Ciekawostki

  • Patrick Yoka, podczas pisania scenariusza, oparł scenariusz odcinka Wata Mariana o scenariusz odcinka Miodowych lat pt. Przepraszam Cię. Obydwa seriale były emitowane w Polsacie i w obydwóch odcinkach poruszana jest podobna tematyka - przepraszanie kogoś w programie telewizyjnym.
  • Przedstawiony w odcinku program Przepraszam Cię był inspirowany prawdziwymi programami Wybaczam Ci (nadawanym w telewizji TVN) oraz Zerwane więzi (nadawanym w Polsacie).
Poprzedni
Ta okropna niedziela
Wata Mariana
2002
Następny
Kocham kino
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.