Wezyr – 275. odcinek serialu Świat według Kiepskich.

Fabuła

Marian Paździoch w nocy przychodzi do Kiepskiego i prosi go o kawałek chleba. Ten odsyła go z kwitkiem. Pomocną dłoń do Paździocha wyciąga Halina. Podczas rozmowy dowiaduje się, że żona (którą nazywa Majsnerową) głodzi Mariana i wykorzystuje go finansowo. Następnego dnia Halina rozmawia o tym z mężem. Kiepskiego to nie obchodzi. Uważa, że Paździoch jest w dostatecznie dobrej sytuacji finansowej. Halina idąc do pracy słyszy, jak Helena wrzeszczy na męża za to, że wydał cześć zarobionych pieniędzy na lekarstwa i wyrzuca go z domu. W tym czasie do Kiepskiego przychodzi Boczek. Ferdek chwali się mu zakupem obuwia

275.jpg

leczniczego. Sąsiad mówi, że widział na mieście Paździocha dorabiającego jako fakir. Kiepski nie chce mu wierzyć. Halina wraca do domu i rozmawia z mężem o złej sytuacji u sąsiadów. Dochodzą do wniosku, że muszą z nimi porozmawiać. Kiepski spotyka się z Paździochem w barze. W tym samym czasie Helena rozmawia z Haliną w kuchni. Paździoch krytykuje swoją żonę, a ona jego. Każda ze stron czuje się prześladowana i wykorzystywana. Okazuje się, że Paździochowa podstępem stała się jedyną prawowitą właścicielką firmy wykorzystując wskazujący stan Mariana. Na koniec dyskusji Helena stwierdza, że u niej w rodzinie to ona rządzi, a u Kiepskich jest wręcz odwrotnie, Ferdek rządzi Haliną.

Zakończenie

Ferdek wraca do domu i nie znajduje nic do jedzenia. Halina dochodzi do wniosku, że Ferdek będzie jadł to na co sam zapracuje. Kiepski zostaje podobnie jak jego sąsiad fakirem.

Obsada

Produkcja

Ciekawostki

  • Pokazany w tym odcinku bar rybny "Irenka" z zewnątrz był bardzo podobny do obecnego sklepu u Stasia.
Poprzedni
Złota rączka
Wezyr
2007
Następny
Euro
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.