FANDOM


219

Ferdek kurzy papierosem na korytarzu.

Zaczadzony umysł - 219. odcinek serialu Świat według Kiepskich

Fabuła

Po nocnej kłótni z Haliną na temat palenia tytoniu, Kiepski wychodzi na korytarz. Zaczyna palić papierosy po chwili cały korytarz jest w dymie. Z WC wychodzi Boczek i rozmawiają na temat palenia. Nagle Kiepski traci przytomność.Do Kiepskich przychodzi lekarz. Bada Ferdka stwierdza u niego epidemie, ostatnio pojawia się u polityków - Zaczadzony umysł.Halina oznajmia sąsiadom, iż mąż może zachowywać się trochę inaczej, gdyż jest chory. Po chwili na korytarz (gdzie się znajdują) wychodzi Kiepski przebrany za duchownego w czerwieni.Następnie zostaje redaktorem na korytarzu nakręca reportaż. Na początku spotyka Boczka (wychodzi on z WC) - Kiepski oskarża go o ononiztyczne orgi seksualne. Każe pokazać mu pornograficzne pisemka. Arnold zaprzecza - mówi, iż jest chory na wrzody. A więc następny temat to: wrzody. O tym trzeba rozmawiać - co cały czas powtarza Ferdynand. Ze swego mieszkania wychodzi Marian, następuje zmiana tematu: kobiety upijane i zapładniane, następnie zmuszane do aborcji. Co dalej? Młodzież. U Kiepskich jet obiad. Żona zaprasza męża. Ten jednak nie może, gdyż jest zajęty. Halina każe Marioli zanieść obiad do kancelarii (tj. WC) Ferdka - który jest ministrem. Proponuje Paździochowi spółkę, będą produkować biopaliwo z buraków. Kupują warzywa i balię. Zatrudniają wyciskarkę - Marynę (do tego nadał by się też rzeźnik, ale jak twierdzi minister - Boczek to mason). Następuję seria próbna. Edzio przyprowadza swą motorynkę, gdy ją odpala ta wybucha. Jak twierdzi Ferdek trzeba nad tym popracować.

Zakończenie

Kiepski leży w sypialni schowany pod kołdrą. Halina prosi, aby wyszedł wyprasowała mu sutannę. Ferdek nie chce. Z polityki też się wycofał. Kiepska jest szczęśliwa. Kiepski odkrywa kołdrę jest... kobietą. Przeniósł się do show-biznesu i jest w ciąży z... ministrem? - nie, z premierem? - nie, jeszcze wyżej z Olkiem - a mówiąc ściślej prezydentem RP Aleksandrem Kwaśniewskim.

Ciekawostki

  • Kiedy Ferdek i Paździoch wlewają ich paliwo do baku motorynki Edzia,wlewają je z tyłu.Natomiast motorynka ma bak z przodu.

Obsada

Poprzedni
Kolke mizerere
Zaczadzony umysł
2006
Następny
Szkielet fon Bibersztajna
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.